logo

Karaburun 44
17 Şubat 2013

Bahçeli: 2015’te AKP’den eser kalmayacak

Bahçeli: 2015’te AKP’den eser kalmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasında Ergin Saygun ziyareti sonrası başlayan ‘samimiyet’ polemiği sertleşti.

Kızılcahamam Patalya Otel’de MHP İl Başkanları toplantısında konuşan Bahçeli, kendisine ‘Samimiyet dilini öğrenmesi lazım’ diyen Başbakan’a sert yanıt verdi ve “Biz bu dili ya sustururuz, ya koparırız, ya da elimizin tersiyle iteriz.” dedi.

“2015’TE AK PARTİ’DEN ESER KALMAYACAK”

Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli’ye, daha önce Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun nisana kadar çalışmasını önerdiği ve ‘Başbakan’ın da bu öneriye sıcak baktığı’ hatırlatıldı. Akşam’dan Volkan Yanardağ’ın haberine göre, Bahçeli şöyle yanıt verdi: “Başbakan gün belirlemekte mahir bir şahsiyettir. İnandırıcılığı ve güvenilirliği kalmamıştır. Bütün hesabı BDP’yle işbirliği yaparak, 330 rakamını bularak referandum yoluyla, okyanus ötesinin sıcak bakışıyla ve yalan dolana dayalı propaganda gücüyle başkanlık sistemini halka kabul ettirmek olarak görülmektedir.

Bu, Cumhurbaşkanlığı veya kendisinin arzuladığı şekliyle Demokratik Padişahlık olan başkanlık sistemini ve devlet başkanı olma hayalini suya düşürecektir ve 2015 yılında AKP denen siyasi partiden eser kalmayacaktır. Millet, iradesiyle bugünkü siyasi iktidardan kurtulduğu gün esas tarihi sorgulama, yüzleşme, hesap sorma o gün başlayacaktır.

Bunun muhatabı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cenabı Allah bunu bize nasip ederse Erdoğan, Türkiye’yi terk etmediği takdirde hesabını mutlaka verecektir.”

AKP 10 YILDIR İKTİDARDA, YENİ Mİ HATIRLADI?

Bahçeli, engelliler, şehit yakınları ve gazilerle 65 yaş üstü vatandaşlara bedava ulaşım uygulamasını da ‘istismar ve aldatma’ olarak değerlendirdi, “AKP 10 yıldır iktidarda. Bu kardeşlerimizi yeni mi hatırlamıştır?” diye sordu.

Kaynak: ensonhaber.com
#

SENDE YORUM YAZ