logo

Karaburun 44
17 Şubat 2013

Boyalı saçların ekstra bakıma ihtiyacı var

Boyalı saçların ekstra bakıma ihtiyacı var

Saç boyamak özellikle kadınların en sık başvurduğu bir işlem. Ancak boyama sonrası doğru bakım uygulanmadığı takdirde saç canlılığını kaybeder ve yıpranır. Boyalı saçların bakımı konusunda Restorex Laboratavurları’nın uzmanları şampuan seçiminden saç kremi kullanımına kadar önemli tavsiyelerde bulundu

Saç renginin daha canlı ve daha parlak olması, beyazların kapanması için kadınların en sık başvurduğu yöntem saç boyamaktır… Ancak saçı boyamanın yanı sıra saç renginin canlı kalması ve bakımlı görünmesi için boya sonrasında da kullanılacak ürünlere de dikkat etmek gerekiyor. Boyama sonrası saçın yıpranmaması ve canlı kalması için Anzer bitkilerinin özleri kullanılarak hazırlanan Restorex’in uzmanlarının önemli tavsiyeleri var:

Saçın ihtiyacına göre şampuan kullanın

Genellikle evlere hane halkının tamamının kullanacağı tek çeşit şampuan alınır ve herkes bu şampuanı kullanır. Oysa saç sağlığımızı korumak ve saçlarımızın canlılığını yitirmemesi için hangi saç tipine sahipseniz uygun şampuanı kullanmalısınız. Herkesin saç özelliği farklıdır. Özellikle boyalı saçınız varsa saç kuruluğunu giderecek bir ürüne ihtiyaç duyarsınız. Boyalı saçlar için üretilmiş şampuan ve saç kremleri saç temizliği dışında korumayı ve bakımı aynı anda yaparlar.

Daha fazla nem bakımı yapın

Saç boyaları, renk açıcılar, perma solüsyonları, kimyasallar, aşırı fön gibi işlemlerle saç telleri kurur. Yenileme ve bakım özelliği açısından geliştirilmiş formüle sahip, saçın kaybettiği nem dengesini yeniden sağlayan şampuan ve saç kremi kullanın. Böylece saçlarınız daha az nem kaybeder ve parlaklık kazanır.

EKSTRA BAKIM ŞART

Saç köklerine ekstra bakım şart

Saç köklerini güçlendiren bir şampuanla saç diplerine masaj yapın. Özellikle saçlarınızı boyadıktan sonra saç diplerinin boyadan iyice arınmasına özen gösterin. Bitkisel özlerle zenginleştirilmiş şampuan ve saç diplerine uygulanabilen saç kremlerini tercih edin.

Kalıcı saç rengi için doğru ürün kullanın

Boyalı saçlar için üretilmiş olan şampuan ve saç kremleri saç renginizin ilk günkü canlılığını korur. Saç rengini koruyan saç bakım ürünleri özellikle kızıllar ve çikolata kahveler gibi yansıması yoğun renklerde bir sonraki boya zamanının gelmesini biraz olsun geciktirebilirler.

Saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin

Kuruyan saçlar çabuk karışır, elektriklenerek uçuşur ve kötü görünür. Saçlarınızın daha kolay taranması, tararken saç uçlarınızın kırılmaması için saçınızı ağırlaştırmayan bir saç kremi en iyi çözümü sunar.

Kaynak: ensonhaber.com
#

SENDE YORUM YAZ