logo

Karaburun 44
19 Şubat 2013

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’dan Erdoğan’a çok sert yanıt

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’dan Erdoğan’a çok sert yanıt

Oktay VuralOktay VuralMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’dan Erdoğan’a çok sert yanıt.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan’ın milliyetçilikle ilgili sözlerine ilişkin, “Anayasa’da ettiği yemini namus ve şeref üzerine büyük Türk milleti önünde yemin eden bir kimse bugün Türk milleti gerçeğini inkar ederek namus ve şerefini ayaklar altına alıyor” yanıtını verdi.

Vural, “Ey Recep Tayyip sen bu milleti alıp başının üstüne koyacaksın, milletin milli ve manevi değerlerine şükredeceksin, sana milletimizin değerlerini öptürmeyi öğreteceğiz, millet sana bunları öğretecektir” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan’ın milliyetçilikle ilgili sözlerine ilişkin, “Anayasa’da ettiği yemini namus ve şeref üzerine büyük Türk milleti önünde yemin eden bir kimse bugün Türk milleti gerçeğini inkar ederek namus ve şerefini ayaklar altına alıyor” yanıtını verdi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız” sözlerine yanıt vererek şöyle dedi: “Türkiye Cumhuriyeti Devletini yöneten Recep Tayyip Erdoğan bugün milletimize, milletimizin manevi varlığına, milli ve manevi değerlerine savaş açmıştır. Recep Tayyip Erdoğan Türk milletine karşı düşmanca söylemlerde bulunmakta ve ayaklar altına alınmadık hiçbir milli ve manevi değerimiz kalmamıştır. Artık Başbakan Erdoğan’ın hedefinde Türk milletinin şahsiyeti, değerleri ve varlığı vardır. Son olarak milliyetçiliğe karşı olduğunu ve her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldıklarını ifade ederek düşmanlığın pervasızlığını, değerlerimize hakaretin vicdansızlığını ortaya koymuştur.”

“MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALMAK İSTEYENLER CUMHURİYETİ HAZMEDEMEYENLERDİR”

“Yahudi cesaret madalyalı Başbakan bugün de bölücülük madalyasını almak için PKK ile birlikte bebek katilinin hamiliğinde milletimizi tehdit etmektedir” diyen Vural, şöyle devam etti: “Milliyetçilikten nasibini almamış, milletle milliyetçilikle rabıtasını koparmış zihniyetin milliyetçilikten hiçbir şey anlamadığı gayet açık ve net ortadır. Millet varsa milliyet ve milliyetçilik vardır. Milliyetçilik millet ailesinin tarihine kültürüne, değerine, vicdanına, dinine bağlı olmak demektir. Bugün milliyetçiliği ayaklar altına almak isteyen zihniyetin asıl amacı milletin değerlerini ayaklar altına almaktır. Milliyetçiliği ayaklar altına almak demek Çanakkale geçilmez diyenleri ayaklar altına almak demektir. Milliyetçiliği ayaklar altına almak demek Sevr Barış Anlaşması’nı yırtıp atanları ayaklar altına almak demektir.”

“O NAMUS VE ŞEREF SÖZÜNÜ AYAKLAR ALTINA ALMAKTIR”

Milliyetçiliği ayaklar altına almak isteyenlerin Cumhuriyeti hazmedemeyenler, milli Kurtuluş Savaşı’nı hazmedemeyenler olduğunu ifade eden Vural, şöyle dedi: “Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar horonu, semahı, halayı, zeybeği birbirinden ayırmak isteyenlerdir. Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar nankörlerdir. Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar vatanın ekmeğini ayaklar altına alanlardır. Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar TBMM kürsüsünde büyük Türk milleti önünde namus şeref sözü yemini edip o namus ve şeref sözünü ayaklar altına almaktır. Milliyetçiliği ayaklar altına almak isteyenler komünizmi şiar edinenlerdir, dini ve milliyeti afyon olarak görenlerdir, kızıl bayrak çekenlerdir, haklara özgürlük diyerek milleti bölmek isteyenlerdir. PKK paçavrası asanlardır. Milliyetçilik ayrımcılık diyen bebek katilleridir, milliyetçiliği ayaklar altına almak isteyenler. Bugün ne hazindir ki Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanı olan zat büyük Türk milleti önünde şeref ve namus üzerine yemin eden zat bugün Marksist ve Leninist terminolojiyle, PKK terminolojiyle millete ve milliyetçiliğe saldırmaktadır. Bugün Başbakan’ın bu ifadeleri ellerinde kızıl bayrak olanların ellerinde PKK paçavrası olanların söylemidir. Başbakan bugün Anadolu’yu vatan yapanların iradesini ayaklar altına almak istemektedir. Kalkmış kendine göre bir de vatanseveriz diye, senin vatanseverliğin ancak Hollanda’nın, Almanya’nın Patriot füzeleri kadar vatanseverdir, senin vatanseverliğin ancak BOP’çuların vatanseverliğidir. Senin vatanseverliğin ancak satanseverliktir. Ey Recep Tayyip sen bu milleti alıp başının üstüne koyacaksın, milletin milli ve manevi değerlerine şükredeceksin, sana milletimizin değerlerini öptürmeyi öğreteceğiz, millet sana bunları öğretecektir.”

“SEN KENDİNİ NE ZANNEDİYORSUN”

Başbakan’ı sert sözlerle eleştiren Vural, “Herkes haddini bilecektir, sen kim oluyorsun da milletin kardeşliğine, tarihine, kültürüne, vicdanına dinine ve imanına bağlılığı ifade eden milliyetçiliği ayaklar altına alıyorsun. Sen kendini ne zannediyorsun?” diyerek şöyle devam etti: “Millet sana oy verdi ama PKK ile bölücülerle, ırkçılarla, BOP’çularla kimliğimizi peşkeş çekmek için sana oy vermedi. Milletimizin adı Türk milletidir. Irkçılık Türk milletinin düşmanıdır. Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz, Türk milliyetçisiyiz. Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye’deki halka Türk milleti denir. Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı aynı cevherin damarlarıdır.” İstiklal Marşı’nı okuyan Vural, “Herkes aklını başına alsın. MHP’ye saldıran ey Recep Tayyip ve benzerleri şu şiir çok güzel ifade ediyor, biz susmayacağız. Bu ifadelerin hesabı sorulacaktır” diye konuştu. “Milliyetçi bir iradeyle, Kuvayı Milliye’yle, cumhuriyeti kuranlarla hesaplaşıyor musunuz?” sorusunu yönelten Vural, “Neyledi bu vatan ya, adını, kimliğini, varlığını hepsini ayaklar altına alan bir zihniyet. Bu millet bu kadar hakareti hazmedebilecek bir millet değildir” dedi. Bir soru üzerine Vural, “Anayasa’da ettiği yemini namus ve şeref üzerine büyük Türk milleti önünde yemin eden bir kimse bugün Türk milleti gerçeğini inkar ederek namus ve şerefini ayaklar altına alıyor” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ