logo

Karaburun 44

Erdoğan’dan İmralı açıklaması

Erdoğan’dan İmralı açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne hareketi öncesi Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı yaptı. Erdoğan burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Recep T.Erdoğan

Başbakan Erdoğan, “İmralı’daki görüşme henüz bitmiş değil. İmralı’da Öcalan, bu BDP heyetine ne gibi bir telkinlerde bulunur ne söyler bunu bilemeyiz. BDP heyeti geldikten sonra ne tür mesajlar verilmiş öğreneceğiz.

Bizim sürece ilişkin sürekli verdiğimiz mesaj nedir; silahların bırakılmasıdır, bu terör örgütü mensuplarının ülkesimizi terketmesidir.

Temenni ederim ki bu istikamette adımlar atılır” dedi.

-İHALE İPTALİ-

Başbakan Erdoğan, otoyol ihalesi iptaline ilişkin soruya ise, “Rakamı küçük bulduğumuz için bu ihaleyi iptal ettik. Bu tür özelleştirme noktasındaki birçok kurumların, kuruluşların, asetler çok çok önemli. Bizim beklediğimiz rakam bunun çok çok üstündeydi. En altı bile yakalayan bir rakam olmadı. İlla blok satış olacak gibi bir şart yok. Yeni bir çalışma yapıyoruz. Belli bir oranını halka açmak gibi bir adım atabiliriz. Çalışmalar bittikten sonra bu adımı da atabiliriz” diye konuştu.

DEMİRTAŞ’A ANKET YANITI

Erdoğan, BDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın anket açıklamalarına da yanıt verdi. Erdoğan, “Sayın Demirtaş siyasetin daha acemesidir. Anketleri yaptırmayan bir siyasi partinin nereden nereye geldiğini bilmesi mümkün değildir. Eğer durumunu merak ediyorsa Demirtaş hemen anket yaptırsın. İşi elinde silahı olanlara bırakmasın işi elinde kalem olanlara bıraksın” şeklinde konuştu.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ