logo

Karaburun 44
23 Şubat 2013

Tercümanın sorusu PSY’yi güldürdü

Tercümanın sorusu PSY’yi güldürdü

“Gangnam Style” şarkısıyla olay olan Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang (PSY), Pera Palas Otel’de basın toplantısı düzenledi. Saat 12.00’da  başlayacağı belirtilen basın toplantısı 12.45’te başladı. Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantı 13.15’te sona erdi.

“KARDEŞLİK BAĞI HER ZAMAN GÜÇLÜYDÜ”

Yarım saat süren basın toplantısında tercüman aracılığıyla gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang (PSY), “Türkiye’ye ilk defa geldim. İstanbul’da da ilk defa bulunuyorum. Türkiye ve Kore arasındaki kardeşlik bağı her zaman çok güçlüydü. Aynı zamanda benim Youtube’deki müzik videomu en fazla izleyen ülkeler arasında Türkiye 3’üncü sırada olduğu için de ayrıca çok mutluyum. Birinci ülke Amerika, daha sonra Tayland ve sonrasında Türkiye ve Kore şeklinde sıralanıyor. Bunun için çok teşekkür ederim” dedi.

Tercümanın sorusu PSY’yi güldürdü

“BU KADAR ÜNLÜ OLACAĞIMI DÜŞÜNMEMİŞTİM”

“Böyle bir başarıyı bekliyor muydunuz?” şeklindeki soruya PSY, “Bu şarkıyı yaptığımda da bu kadar ünlü olacağımı düşünmemiştim. Hala daha neden bu kadar ünlü olduğumun tam olarak farkında değilim. Bu şarkıyı bu kadar ünlü hale getirmek için çok ekstra bir çaba göstermedim. Bu şekilde ünlü bir şarkı oldu” diye cevap verdi.

TERCÜMAN TÜRKÇE SORDU, GANGAM STYLE GÜLDÜ

“Başarılarınızın şarkıdan dolayı mı, yoksa danstan dolayı mı olduğunu düşünüyorsunuz” şeklinde İngilizce sorulan soruyu tercüman Türkçe olarak Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang’a sordu. Şaşkınlığını gizleyemeyen Park Jae-Sang’a tercümana bir süre baktıktan sonra “Bana İngilizce sorulan soruyu Türkçe olarak soruyorsunuz” diyerek güldü.

Park Jae-Sang’a , “Hala daha tam olarak özel nedeni bilemiyorum. Neden bu kadar ünlü olduğunu. Belki de danstaki o seksi hareketlerden dolayı olabileceğini düşünüyorum. Aynı zamanda Youtube’da küçük çocukların şarkımı dinleyerek attıkları çığlıkları, ağlayışları ben de görüyorum. Benim kendi çocuğum da bu şekilde davranıyor. Bunları görmek mutluluk veriyor. Nisanda ayrıca yeni bir single çıkaracağım. Belki yeni bir Gangam Style tarzındaki bir dansla da karşınıza çıkabilirim” şeklinde konuştu.

“BENZER DE OLSA AYNI ŞEKİLDE DANSLAR YAPMIŞTIM”

“Bu dansı nasıl buldunuz” şeklindeki soruya Park Jae-Sang, “Bu dans aslında benim 6’ıncı albümümde ortaya çıkan bir dans ve şarkıydı. Bundan önce 5 tane daha albümüm vardı. Aynı şekilde benzer de olsa danslar yapmıştım. En son Gangnam Style çıkmadan önce ‘Nasıl bir dans figürü çıkarabiliriz’ diye düşünmüştüm. En sonunda at şeklinde bir dans yapmanın eğlenceli olacağını düşündüm” diye konuştu.

“BU ÜLKEDE ÇOK FAZLA SEVİLDİĞİMİ ANLADIM”

Park Jae-Sang, “Havalimanından buraya gelene kadar çok şaşırdım. Çünkü havalimanına ilk geldiğimde bir sürü basından arkadaşlar vardı. Bu kadar yoğun ilgiyle karşılaşmaktan dolayı bu ülkede çok fazla sevildiğimi anladım. Bu bir bakıma iyi, bir bakıma da kötü. Çünkü çok fazla tanındığım için belki çok fazla seyahat edemeyeceğim, etrafıma çok fazla bakamayacağım. Bu sebeple biraz otelde dinlenip hazırlıklarımı yapıp o şekilde ülkeme geri dönmeyi düşünüyorum” dedi.

Park Jae-Sang basın açıklamasının ardından gazetecilerle günün anısına fotoğraf çektirdi.

Kaynak: ensonhaber.com
#

SENDE YORUM YAZ