logo

Karaburun 44
27 Şubat 2013

Demirören’den tesis müjdesi

Demirören’den tesis müjdesi

Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu’nun davetlisi olarak Siirt’te bulunan Demirören, valiliğin yaptırmakta olduğu Siirt Akademisi’ni gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Ahmet Aydın da, bin gencin sosyal ve kültürel aktiviteler yapabileceği bu merkezde yürütülen onarım ve düzenleme çalışmaları nedeniyle ilgilileri kutladı.
Demirören, daha sonra gittiği Zafer Kılıç Spor Lisesi’nde, bir süre öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Okulun futbol sahasını gezen Demirören, burada Vali Aydın ve Emniyet Müdürü Ekizoğlu’na üzerlerinde adları yazılı 56 numaralı birer forma hediye etti. Vali Aydın da, Demirören’e, Siirt battaniyesi, fıstık ve bal gibi yöresel ürünler verdi.

Yıldırım Demirören, burada yaptığı açıklamada, UEFA ile birlikte 7 ilde birer halı saha yapacaklarını, arzu edildiği takdirde sekizinci halı sahanın Siirt Akademisi’ne yapılabileceğini söyledi. Bunun istenmemesi halinde ise amatör takımların maçlarına tahsis edilmesi şartı ile Zafer Kılıç Spor Lisesi futbol sahasının çimlendirmesini yapabileceklerini belirten Demirören, valiliğin karar vermesinin ardından çalışmalara başlayacaklarını sözlerine ekledi. Demirören, Bayanlar İkinci Futbol Ligi’nde mücadele eden Siirt Aile ve Sosyal Politikalar bayan futbol takımının Emniyet Müdürlüğü halı sahasında yaptıkları antrenmanı da izledi. Takım yöneticilerinden bilgi alan ve futbolcularla bir süre sohbet eden Demirören, futbol takımına bir kamp imkanı sağlama sözü verdi.
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, özel uçağı ile Siirt’ten ayrıldı.

Kaynak: haberturk.com
#

SENDE YORUM YAZ