logo

Karaburun 44

Bir sanatçı daha aramızdan ayrıldı

Bir sanatçı daha aramızdan ayrıldı

Sinema ve tiyatro oyuncusu Dinçer Çekmez hayatını kaybetti.


Sinema ve tiyatro oyuncusu Dinçer Çekmez hayatını kaybetti.

Sanatçı’ya ait sosyal paylaşım sitesinden ise başsağlığı mesajı yayınlandı. İşte o mesaj

“Büyük sanatçı, usta oyucu, aydın, babam DİNÇER ÇEKMEZ’i bugün saat 4 sularında kaybettik. Sadece bizim değil herkes için anlamı büyük. Bir döneme damgasını vurmuş, sadece Türk sinemasını değil, çocukluğumuzu temsil eden bir simgeydi. Söylenecek şey çok da ben kelimeleri bulamıyorum. Anma töreni ve cenaze Cuma günü Anadolu yakasında yapılacak, detaylar belli olunca bilgi vereceğim. Tüm sevenlerini törene bekliyoruz, ona güzel bir uğurlama yapmak istiyoruz. Mekanı cennet olsun..”

İBB Şehir Tiyatroları, internet sitesinden Dinçer Çekmez’in vefat haberini “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, emekli sanatçısı Dinçer Çekmez’i yitirmenin üzüntüsünü yaşıyor….” mesajıyla duyurdu.

DİNÇER ÇEKMEZ KİMDİR ?

Özellikle Kemal Sunal’la birlikte oynadığı Şark Bülbülü, Tarzan Rıfkı, İnek Şaban, Şaban Askerde, Süt Kardeşler, Şabanoğlu Şaban,Atla Gel Şaban gibi film ve TV dizilerinde aldığı rollerle, filmlerde kullandığı kültleşmiş replikleriyle (“O kadar!” ve “Mazlum’u getirin bana!” gibi) ve “Kadırgalı Eşref” adlı bir kabadayıyı oynadığı Şabanoğlu Şaban filminde attığı nârâlarıyla meşhurdur. Uzun yıllar İstanbul Şehir Tiyatrosu kadrosunda pek çok oyunda rol almıştır. Sinema ve tiyatro oyuncusu Metin Çekmez’in ağabeyidir.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ