logo

Karaburun 44

Hakim ve savcılardan hesap soracağım

Hakim ve savcılardan hesap soracağım

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ”Milletime söz veriyorum; ne kadar süre geçerse geçsin, adaleti katleden savcı ve yargıçlardan eninde sonunda hesabını soracağım” dedi.

Kemal KılıçtaroğluCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, ”Ergenekon” davasını ve hukuksuz olduğunu iddia ettiği yargılamaları eleştirdi.

Sorunun hukuk içinde kalarak çözüleceğini kaydeden Kılıçdaroğlu, ”Hukukun dışına çıktığınız andan itibaren devleti gayrimeşru alan içine sokmuş oluyorsunuz. Buna CHP olarak asla ve asla izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.
Kılıçdaroğlu, ”Tutukluluğu sürdüren yargıçlar el üstünde tutuldu. ‘Siz hiç meraklanmayın. Siyasi iktidar olarak arkanızdayız’ diye bir mesajla yollarına devam ettiler” dedi.

Onurlarıyla ve vicdanlarıyla görev yapan savcı ve yargıçları, ”bu hukuksuz davaların savcı ve yargıçlarından” ayrı tuttuğunu belirten Kılıçdaroğlu, ”Buradan bütün milletime bir söz veriyorum; ne kadar süre geçerse geçsin, bu davaları sürdüren, adaleti katleden bu savcı ve yargıçlardan eninde sonunda hesabını soracağım” ifadelerini kullandı.

CHP lideri, ”Adaleti katledenler de inanın, geldikleri gibi gidecekler” dedi.
Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: ”Bir görüşme yapılıyor. ‘Efendim, İmralı, şu, bu vesaire’. Bırakın bunları. Masanın bir ucunda Abdullah Öcalan var, masanın diğer ucunda da Recep Tayyip Erdoğan var. Bir kere herkes bunu bilecek. Kalkıyorsun, BDP milletvekilleri PKK’lılarla dağ başında kucaklaştılar diye kıyamet kopardın, şimdi sen kucaklaşıyorsun.”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ