logo

Karaburun 44

Erdoğan’dan ‘Ergenekon’ benzetmesi

Erdoğan’dan ‘Ergenekon’ benzetmesi

Danimarka’nın Başkenti Kopenhag’da bulunan Erdoğan, Ankara’daki saldırılara ilişkin bir açıklama yaptı. Erdoğan, “Olayın bir başka boyutu da Ergenekon’la olan bağlantısıdır” dedi.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki saldırılara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, AKP Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığına yapılan saldırıları gerçekleştirilenlerin eşkallerinin belirlendiğini ve bu kişilerin en kısa zamanda yakalanacağını bildirdi.

Saldırıların demokrasiye yapılan bir saldırı olduğunu aktaran Erdoğan, şunları söyledi:

Siyasi partilere yönelik yapılan bu saldırının başka bir izahı olamaz. Olayın bir başka boyutu da Ergenekon’la olan bağlantısıdır. Türkiye ne zaman sağlıklı bir sürecin içerisine girmişse, derin devlet ve Ergenekon gibi bağlantılar ortaya çıkmıştır.

Şu anki eylem de bunun bir benzeridir. Ama artık farklı bir Türkiye var. Çözüm sürecini engellemeye çalışan provoke etmeye çalışan bir örgüt var. Ama biz bunlara pabuç bırakmayacağız. Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İradesini bir yerlere teslim etmiş taşeronlara bu süreci bırakmayacağız.”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ