logo

Karaburun 44

2 bin çocuk kayboldu

2 bin çocuk kayboldu
 Belediye yetkilileri, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında yaklaşık 2 bin çocuğun kaybolduğunu söyledi.

2 bin çocuk kaybolduNevruz alanında protokol üyelerinin oturduğu tribünün üstüne, uyarı anonslarına rağmen çok sayıda kişi çıkınca ağırlığını taşıyamayan üst gölgelik demirleri kırıldı. Şans eseri kimsenin yaralanmazken, kırılmadan sonra da yapılan anonslara rağmen gölgelik demirlerin üzerinden vatandaşların inmediği görüldü.
Bu arada, törenle yakılan nevruz ateşinin ortasında bulunan dev demir maşale direği, aşırı ısınma nedeniyle bükülüp devrildi. Bu olayda da şans eseri yaralanan kimse olmadı.

2 BİN ÇOCUK KAYBOLDU

Diyarbakır’daki nevruz kutlaması olaysız sona ererken, belediye yetkilileri, kutlamalar sırasında yaklaşık 2 bin çocuğun kaybolduğunu söyledi. Kaybolan çocukların çoğunun anne ve babalarına teslim edildiğini belirten yetkililer, bazı çocukların ise yakınlarına verilmek üzere beklediğini söyledi. 37 yaşındaki Hasret Özalp, oğlu 4 yaşındaki Muhammed’in 5 saatten beri kayıp olduğunu belirterek, yetkililerden oğlunun bulunması konusunda yardım talebinde bulundu

Öcalan’ın vereceği mesajı merak edip nevruz alanına gelen binlerce kişi, okunan mesaj sonrası günü piknik havasında geçirdi. Nevruz alanında satılan ciğer kebabı yiyenler, alandaki çimlere uzanarak günün yorgunluğunu attı. Akşam saatlerinde ise dönüş yolunda çile çekildi. Nevruz alanına çıkan bütün yollar, yaya ve araçlar yüzünden kilitlendi. Tıkanan yollara rağmen geri dönüşler geç saatlere kadar sürdü.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ