logo

Karaburun 44

İsrail neden özür diledi?

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun Başbakan Erdoğan’ı arayarak özür dilemesini Sozcu.com.tr okurları değerlendirdi.


Sozcu.com.tr

İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye’den özür diledi. Özür dilemekle kalmadı, Mavi Marmara Baskını’nda ölenlerin ailelerine tazminatların ödeneceğini ve Türkiye’nin tüm taleplerinin kabul edileceğini de söyledi. Özür, Obama’nın İsrail’e gerçekleştirdiği resmi ziyaret esnasında geldi. Peki, İsrail durup dururken neden özür diledi?

Sözcü Gazetesi Facebook sayfasında okurlarımıza bu soruyu sorduk ve değerli okurlarımızdan gündemi belirleyen bu özrü yorumlamalarını istedik.

İşte Sozcu.com.tr okurlarının yorumlarından bazıları:

– Plan tıkır tıkır işliyor… Ama bizi kandıramazlar. Danışıklı dövüş…

– USA Erdoğan’ı gözden çıkarttı demektir bu.

– Bence de istedikleri tek tek yerine geliyor ondandır.

– BOP desem kısa ve öz olur mu ?

– Nedeni belli değil mi? İran’a saldırı an meselesi…

– Hemen özür diliyor, hemen kabul ediliyor, fiber optik özrü oldu bu bu kadar ayak sürüdükten sonra, bu hiç hayra alamet değil arkadaşlar, kısa zamanda çıkar ortaya belkide İran ??!!

– Bunlar Türkiye’yi de yanlarına alıp İran’a saldırma hazırlıkları gibi sanki füze kalkanlarını
kullanma vakti geldi belkide olabilrmi?

– İran için hazırlık olmasın?

– Suriye’ye saldırmak için

– B.O.P canlanmaya başlıyor.Arap baharı ve şimdi Diyarbakır baharı. Taşları yerine oturttular iyice. Bizim gibi ot bir millete de olacakları seyretmek kaldı.

– Obama, Netanyahu’ya “idare et bunları, çok işimize yarayacaklar” demiştir.

– Her şey planın parçası, zamanı geldi dediler, cilalamak lazım haliyle!

– Büyük İsrail için bir özür yeter Akp’ye

– Bu şekilde özür dilenmez, diplomatik kurallara aykırı, bir avuntu bu.

– Büyük orta doğu projesi, adım adım işliyor. Tam bir tiyatro.

– Savaş vakti geldi….İsrail İran’ı vuracak ABD-İsrail-AKP el ele

-Amerika’nın oyunu. Daha önce yazılan senaryolar aynen oynanıyor. Bebek katili terörist başının başrol pozisyonu Türk Milletine kamufule yapılmak isteniyor. Bebek katili serbest kalıncaya kadar bu böyle devam edecek biz nasıl olsa mışıl mışıl uyuyoruz, bir bakarsınız önümüzdeki seçimlerde AKP %60 oy alır. Baksanıza İsrail’e diz çöktürdük, nedense bebek katiline diz çöktüremiyoruz.

– Neden olacak, PKK’ya af, Apo’ya özgürlük vererek ve Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldıktan sonra oyları yarı yarıya düştüğü için. Biraz destek lazımdı.

– Daha çok şeyler değişecek, RTE’nin kahramanlaşması için ne gerekiyorsa bu emperyalist güçler ellerinden geleni yaparak yeni anayasa ve başkanlık sistemini referanduma sunarak geçişini sağlayacak, bu özürler sadece yemleme, uyanık olmak lazım.

– Bu haberi bekliyordum… Tayyip Türkiye’yi bölme işleminin son aşamasına geldi. İsrail zaten ABD ile BOP projesinin lideri. Küçük bir özür İsrail’e kaybettirmez. Ödenecek tazminatın bölünecek bir ülkeden elde edecekleri ile kıyaslanamayacağı aşikar…. Dikkat edin ilişkiler Bölünme onayıyla düzelmeye konuldu. Obama boşuna İsraile gitmedi

– Benim yorumum “İran” hazır olsun, vampirlerin yemek listesinde sıra İran’da. PKK İran’a yönlendirilecek ardindan Suriye’nin işi biter bitmez Suriye’deki caniler oraya yöneltilecek sonra da kurtarıcılar USA-TR ve İsrail gelecek.

– İran’ı vurmak için zemin hazırlığı hepsi başka bir şey değil…

–  İsrail – iran maçında koşturacak adam lazım… !!!

– Turkiye, İsrail’in bölgedeki en büyük düşmanı Suriye’yi vuruyor, bölüyor. İstanbul’da seçim yapılıyor, sürgündeki Suriye Başkanı seçiliyor. Bu başkan Kürt kökenli Amerikalı. Suriye’de bir ibadethaneye yapılan saldırıda İslam dünyasının en saygın imamlarından biri hedef alınıyor ardında İsrail ve ABD ajanları olduğu biliniyor. Hepsini bir kenara koyuyoruz ve İsrail özür diliyor. Tarihi başarı (!) diye lanse ediyor satılmışlar.

– İsrail’le ilişkiler gelişecek ve Suriye konusu üzerinden üçlü ittifak İran’ı vuracak

– Kaz gelecek yerden tavuk mu esirgenir ya

– Neden olacak, BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) ya da BİP (Büyük İsrail Projesi)’nin eş başkanı Tayyip Erdoğan’ın başarılı görünmesi, memlekette elinin güçlenmesi, doğru şeyler yapıyor görünmesi için… Böylece güya Kürdistan kurulup, Kürtler üzerinden Ortadoğu’nun zenginliklerine Amerika ve İsrail’in konmasından başka ne nedeni olabilir…

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ