logo

Karaburun 44

Gelecek yıl yapılacak seçimden önce…

Gelecek yıl yapılacak seçimden önce…

Deniz Baykal, “CHP olarak seçimden daha önemli bir vazifemiz var…” dedi.


CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, gelecek yaz ya da sonbaharda anayasa referandumu yapılabileceğini belirterek, “AKP ve İmralı’nın ortak hazırlayacağı anayasadan ‘Türk milleti’ ifadesinin çıkarılması için çalışmalar yapıldığını hepimiz görüyoruz. Buna seyirci kalamayız” dedi.

CHP Antalya milletvekilleri Deniz Baykal, Osman Kaptan, Yıldıray Sapan ve Arif Bulut, Antalya’nın Kumluca İlçesi’ni ziyaret etti.

CHP Kumluca İlçe Başkanı Arif Kocacık ve bir grup partili tarafından karşılanan Baykal ve beraberindekiler, Adrasan, Mavikent ve Beykonak’ta vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada yeni anayasa çalışmaları hakkında bilgi veren Baykal, anayasa için hükümetin gelecek yaz veya sonbaharda referanduma gitme hazırlığı yaptığını söyledi.

CHP olarak son dönemde Türkiye’de yaşanan olayları çok iyi takip ettiklerini anlatan Baykal, partiye, Türkiye’ye dünden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini en iyi şekilde idrak ettiklerini söyledi.

‘TÜRK MİLLETİ KELİMESİ ÇIKARILACAK’

Hükümetin terör sorununu çözüm süreciyle ilgili yürüttüğü politikanın Türkiye’nin temel yapı taşlarına zarar verici boyuta doğru gittiğini savunan Baykal, “Türkiye’nin bölünmesine zemin hazırlayacak bazı oyunlara dur diyebilmek için CHP olarak her şeye hazırlıklı olmalıyız. Türkiye olarak çok önemli bir siyasi döneme girdik, belki yaz ya da sonbaharda anayasa referandumu olabilir. AKP ve İmralı’nın ortak hazırlayacağı anayasadan ‘Türk milleti’ ifadesinin çıkarılması için çalışmalar yapıldığını hepimiz görüyoruz. Buna seyirci kalamayız” dedi.

REFERANDUMA İYİ HAZIRLANMALIYIZ

Türkiye’ye ve Türkiye’nin değerlerine sahip çıkmak zorunda olduklarını vurgulayan Baykal, şöyle dedi:

“Türkiye’nin önündeki olası anayasa referandumu ve seçimlerde herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekir. Türkiye’nin geleceğini karanlık bir sürece götürecek olayların önüne ancak bu şekilde geçilebilir. CHP olarak gelecek yıl yapılacak yerel veya genel seçimden daha önemli bir vazifemiz var, o da bu referandum sürecine bu işin gitmemesi için var gücümüzle çalışmak. Olası bir referandumda da ‘kabul’ oyu çıkmaması için çalışmalarımıza şimdiden başlamamız gerekli. Ülkeyi maceraya götürecek, ileride ülkenin bölünmesine imkân sağlayacak bu anayasanın engellenmesi şart. CHP bu günler için var.”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ