logo

Karaburun 44

İsrail’in özürü organize iş

İsrail’in özürü organize iş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da aralarında olduğu bazı
isimler hakkında “Esenyurt’ta kaçak yapıya göz yumarak görevlerini kötüye
kullandığı” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Çıkışta, İsrail’in Mavi Marmara baskını ile ilgili özür dilemesinin hatırlatması üzerine Tekin, “Sadece bu konuda konuşmak istiyoruz. O da başka bir organize iş” diye yanıt verdi.
SAVCILIĞA 5 SAYFALIK ŞİKAYET DİLEKÇESİ
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçesini ileten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İçişleri Bakanı Muammer Güler, eski İçişleri Bakanları Abdülkadir Aksu, Beşir Atalay, İdris Naim Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Esenyurt Belediyesi İmar Müdürü, Zabıta Müdürü ve yetkilileri hakkında “imar kirliliğine neden olmak, görevi kötüye kullanmak ve İmar Kanunu’nu ihlal” suçlarından dava açılmasını talep etti.
Gürsel Tekin’in avukatı Hülya Tanal aracılığıyla savcılığa sunduğu 5 sayfalık dilekçede, “Son günlerde basında sıkça rastlanan haberlere göre, 2009’da Hazine toplamda 33 bin metrekare araziyi Esenyurt Belediyesi’ne terk etmiştir. Terk etme sebebi burada kamu yararına tesisler yapılmasının istenmesidir. İmar planında belediyeye terk edilen alanlardan biri sağlık tesis alanı, diğeri devlet hastanesi bir diğeri de rehabilitasyon merkezi alanı olarak görülmektedir. Esenyurt Belediyesi tarafından Hazine’nin kamu yararına terk ettiği alan önce kendi adına tapuya tescil ettirildi, ardından da kat karşılığı ihaleye çıkarıldı” ifadeleri yer aldı.
Hazine’nin devlet hastanesi, rehabilitasyon merkezi yapılsın diye belediyeye terk ettiği ancak belediyenin kendi malıymış gibi ihaleyle sattığı arazide bir rezidans projesi uygulandığının anlatıldığı dilekçede, bu nedenle ilçe halkının kamusal hizmetten yoksun bırakıldığı vurgulandı. Esenyurt’ta yaşanan imar yolsuzluğunun birinci derecede sorumlularının Necmi Kadıoğlu ve Kadir Topbaş olduğu kaydedilen dilekçede, “Esenyurt ilçesinde mevcut imar planları ile fiili durum örtüşmemektedir. İlçedeki binaların çoğu kaçak durumdadır. Burada imar yolsuzluğu, imar kaçakçılığı hat safhadadır” denildi.
GÜRSEL TEKİN: BAŞBAKANI İNSAFA DAVET EDİYORUM
Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Gürsel Tekin, “İstanbul milletvekilleri olarak İstanbul’da son dönemlerde organize imar yolsuzlukları ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Başbakan, ‘Bizim dönemimizde yolsuzluk bitti’ dedi. İnsafa davet ediyorum kendisini. Başbakana ben ‘İstanbul’daki organize yolsuzluklarla ilgili harita gönderdim. Önümüzdeki günlerde reklam ve ihale yolsuzlukları ile ilgili karşınıza çıkacağız. Namuslu savcıların talebimizi yerine getirmesini istiyoruz” dedi.
GÜRSEL TEKİN: HİÇBİR ŞEY BU ORGANİZE İŞLERİ KAPATMAMALI
Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlamak istemeyen Tekin, “Süreç çok önemli. Süreçle ilgili genel başkanımız düşüncelerini yarın söyler. Hiçbir şey bu organize işleri kapatmamalı” diye konuştu.
GÜRSEL TEKİN : İSRAİL’İN ÖZÜRÜ ORGANİZE İŞ
İsrail’in Mavi Marmara baskını ile ilgili özür dilemesinin hatırlatması üzerine Tekin, “Sadece bu konuda konuşmak istiyoruz. O da başka bir organize iş” diye yanıt verdi.
-VATANDAŞLAR İLE SOHBET ETTİ-
Adliye önündeki vatandaşlarla sohbet eden Tekin, bir vatandaşa, “Sesinizi çıkarın, korkmayın. Ne zamandan beri namuslu adamlar, hırsızlardan korkmaya başladı?”dedi. Bunun üzerine vatandaş “Kim korkuyor ki” yanıtını verdi. Tekin ise, vatandaşa sarılarak ‘Ha şöyle korkmayın” yanıtını verdi.

 

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ