logo

Karaburun 44

Başkanvekilinin aracı kurşunlandı

Gemlik belediye başkanvekilinin aracı kurşunlandı.

BURSA’nın Gemlik İlçesi’nde, Belediye Başkanvekili AK Partili Refik Yılmaz’ın otoparktaki makam aracı, dün gece kurşunlandı. Polis, şüphelileri bulmak için araştırmasını sürdürüyor.Gemlik Belediyesi Başkanı CHP’li Fatih Mehmet Güler’in, hakkında devam eden soruşturmalar nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınmasının ardından bu görevi Belediye Meclisi’nin oy çokluğu ile AK Parti’li avukat Refik Yılmaz yürütüyor. Başkanvekili Refik Yılmaz’ın kullandığı 16 ZN 900 plakalı resmi makam aracı dün gece şoförü tarafından Dereboyu Caddesi’nde bulunan Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki otoparka çekildi.

Bu sabah otoraprak gelen Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz’ın makam şöförü Rıdvan Özaydın, aracın bagaj kısmında bir kurşun deliğini gördü. Haber verilmesi sonucu kısa sürede otoparka gelen polis, güvenlik kameralarını inceledi. Vatandaşlarla konuşan polisler, saldırgan veya saldırganların kimliğini araştırıyor.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, “Olay kimsenin olmadığı bir zaman diliminde, gece saatlerinde makam otomobili park halinde iken meydana gelmiş. Şoför arkadaşımız sabah mesaiye gelince durumu fark ediyor. Durum polise bildirildi. Bizler siyaset yapan insanlar, ilçemizin gelişmesi ve güzelleşmesi için çalışıyoruz. Güvenlik güçlerimiz suçlu yada suçluların yakalanması için çalışıyorlar. Bizler halktan aldığımız güç ve destek ile görevimizin başındayız. Hizmet üretmeye devam ettik, etmeye de devam edeceğiz” dedi.

Olayla ilgili soruşturma Gemlik Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

 

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ