logo

Karaburun 44

5 ölü, 40 yaralı

5 ölü, 40 yaralı
Babel Hava Sınır Kapısı yakınlarındaki çadırkentin bombalanması sonucu ilk belirlemelere göre 5 kişi öldü, 40 kişi de yaralandı.

Suriye topraklarında meydana gelen 40 kişinin yaralandığı saldırıda, İngiliz ITV News Televizyonu muhabiri Suriye asıllı Hollanda vatandaşı Ahmad El Khalaf da yaralandı. Yaralı muhabir, arkadaşları tarafından sivil araca bindirilerek, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne getirildi. Khalaf, buradaki ilk tedavisinin ardından ambulansla Hatay’daki özel bir hastaneye sevk edildi. Khalaf’ın hayati tehlikesinin bulunmadığını belirten arkadaşları, saldırıda yaralananların çoğunun 3-8 yaşları arasında çocuk olduğunu belirtti.

ÖLÜ SAYISI 5 OLDU

Patlamada yaralananların Türkiye’ye sevki devam ederken ölü sayısının da 5’e yükseldiği bildirildi. Yetkililer, çok sayıda yaralı getirildiğini, bu nedenle ölü sayısının artmasından endişe duyduklarını bildirdi.

YARALILAR HASTANEDE

Suriye topraklarında meydana gelen saldırıda yaralananlar Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne getirildi. Reyhanlı’da bulunan Suriyeliler de olayı haber alarak hastaneye akın edince, hastanede izdiham yaşandı. İngiliz ITV News Televizyonu muhabiri Suriye asıllı Hollanda vatandaşı Ahmad El Khalaf’ın da aralarında bulunduğu yaralılar, yapılan ilk müdahalenin ardından Hatay’daki çeşitli hastanelere sevk edild

 

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ