logo

Karaburun 44

Metrobüsteki cesedin sırrı çözüldü

Metrobüsteki cesedin sırrı çözüldü

Metrobüs üzerinde bulunan cesedin kimliği belirlendi.

Şenol Gezer / SÖZCÜ

İSTANBUL Zincirlikuyu İstasyonu’nda park halindeki bir metrobüsün üzerinde bulunan cesedin kimliği belirlendi. Cesedin 4 gün önce hakkında kayıt başvurusu yapılan 31 yaşındaki Uğur Çelik’e ait olduğu belirlendi. Psikolojik sorunları olduğu belirlenen Çelik’in intihar etmiş olabileceği değerlendiriliyor.

Cumartesi günü Avcılar-Zincirlikuyu hattında çalıştıktan sonra İETT’nin Edirnekapı Garajı’na park edilen 34 TN 2928 plakalı metrobüs, sabah saatlerinde sefere çıkmak üzere Zincirlikuyu Metrobüs İstasyonu’na geldi. Bu sırada aracın üstünde bir kişinin yattığını gören vatandaşlar, durumu yetkililere bildirdi. Yapılan incelemede metrobüsün üzerindeki kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Polis ve sağlık ekiplerinin incelemesinin ardından üzerinden kimlik çıkmayan erkeğe ait ceset, morga kaldırdı.

Olaya el koyan ve cinayet ihtimalini ön plamda tutan Şişli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, metrobüs şoförü ve yetkililerinin bilgisine başvurdu. Aracı en son kullanan metrobüs şoförü ifadesinde, “Cumartesi gecesi sefer yaparken Sefaköy civarında metrobüsün üzerine bir şey düştü. Sesi duyduk ama baktığımızda bir şey göremedik. Sonrasında yola devam ettim. Edirnekapı garajına aracı park ettim. Pazar günü araç burada kaldı. Pazartesi günü sabahı da sefer için Zincirlikuyu’ya gittiğimde buradaki vatandaşlar metrobüs üstünde birinin hareketsiz yattığını görmüş” dedi.

İşte bu ifadeden kısa bir süre sonra Küçükçekmece Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, üzerinden kimlik çıkmayan cesedin 31 yaşındaki Uğur Çelik’e ait olduğunu belirledi. SÖZCÜ’nün ulaştığı bilgilere göre, yetkililer, psikolojik sorunları olduğu ifade edilen Çelik’in 4 gün önce kaybolduğunu ve ailesi tarafından Sefaköy Polis Merkezi’ne kayıp başvurusu yaptığını bildirdi. Polis ekipleri, olayı tam manasıyla aydınlatmak için kamera taraması yapıyor. Kesin ölüm sebebinin Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak otopsiden sonra aydınlatılacağı belirtildi.

 

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ