logo

Karaburun 44
19 Mayıs 2013

Uyuşturucu kuryesinin bavulundan çıkan şok etti

Kokaini sıvı hale getirip elbiselerine enjekte etmiş

Uyuşturucu kuryesinin bavulundan çıkan şok etti 2İSTANBUL Atatürk Havalimanı’nda “Eta” adlı narkotik köpeği, Brezilya’dan getirildiği belirlenen 13 kilo 161 gram kokaini tespit etti. Polis, kokaini Türkiye’ye sokmaya çalışan zanlıyı gözaltına aldı.

Sıvı hale getirildikten sonra elbiselere emdirilerek yurda sokulmak istenen uyuşturucu ile ilgili Letonya uyruklu Kupecs A., Gözaltına alındı. Paraya ihtiyacı olduğu için 5 bin dolar karşılığında uyuşturucuyu taşımayı kabul ettiğini ifade eden Kupecs A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Atatürk Havalimanı’nda önlem alan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu sevkiyatı yapıldığı bilgisi üzerine Brezilya’dan gelen uçağın yolcularını yakın takibe aldı. Uyuşturucu şebekelerinin yöntem değiştirerek daha az dikkat çekeceğini düşündükleri, Doğu Avrupa ülkeleri vatandaşlarını kurye olarak kullanmaya başladıkları tespit edilmişti. Bu tespiti göz ününe alan ekipler, o profile uyan şüpheli bir kişiyi yakın takibe aldı. Narkotik köpeği “Eta”nın bavullarına aşırı tepki verdiği bu kişi gözaltına alındı. Bavulunda uzmanlar tarafından yapılan incelemede de, elbiselere emdirilmiş halde 13 kilo 161 gram kokain ele geçirildi. Letonya uyruklu Kupecs A. Gözaltına alındı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulanan Kupecs A., paraya ihtiyacı olduğu için 5 bin dolar karşılığında uyuşturucuyu taşımayı kabul ettiğini ifade etti. İşlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesi’ne sevk edilen Kupecs A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ