logo

Karaburun 44
25 Mayıs 2013

Ünal Aysal istifa etti

Ünal Aysal istifa etti

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, prosedür gereği görevinden istifa etti.

Habertürk’ten Erhan Telli’nin haberine göre, Galatasaray’da 22 Haziran’da gerçekleşecek Olağanüstü Seçim Genel Kurulu öncesinde başkan Ünal Aysal istifa etti.

Bu istifanın nedeni ise sonrada ortaya çıktı. Prosedür gereği istifa eden Ünal Aysal, istafa etmeseydi, 22 Haziran’da sadece başkan ve yönetim kurulu seçimi olacaktı. Aysal’ın istifa kararını almasından sonra tüm kurulların seçimi gerçekleştirilecek.

İŞTE İLK AÇIKLAMA
Başkan Ünal Aysal, şu açıklamayı yaptı;
“Tüzüğe uygun olması için, prosedür gereği istifa ettim. Bütün yönetim de istifa etti. Yeni bir seçime gidiyoruz ve hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Bunda farklı bir durum yok. İstifamı yanlış yöne çekmeye çalışanlar Galatasaray’a zarar vermekten başka bir şey yapmıyor. 22 Haziran’da yeni listemle aday olacağım.”

AKTAR: TOPLU İSTİFA ANLAMINI TAŞIR
Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, “Zaten yönetim kurulu olarak seçime gitme kararı alınması, toplu istifa anlamını taşır. Bu hem yönetim kurulu hem de diğer kurullar için geçerlidir. Mevcut durumda seçim tarihi belirlenmiş, seçim gündemi de yayımlanmıştır. Ancak seçim yapılana kadar da yönetim ve kurullar görevini sürdürür” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ