logo

Karaburun 44
04 Haziran 2013

KESK Taksim olayları için greve gidiyor

KESK Taksim olayları için greve gidiyor

250 bin üyesi bulunan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Taksim Gezi Parkı protestoları kapsamında çıkan olayları protesto etmek için, önceden 5 Haziran olarak kararlaştırdığı grevi yarın yapma kararı aldı.

KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, yaptığı açıklamada yarın saat 12.00’den itibaren 2 günlük grev kararı aldıklarını söyledi.

“1 HAFTADA ŞARTLAR DEĞİŞTİ”

Tombul, KESK olarak ücret ve iş güvencesi talebiyle 5 Haziran tarihi için daha önceden alınmış bir grev kararları olduğunu, ancak yaşanan son gelişmelerle birlikte grev tarihini öne çekmeye karar verdiklerini söyledi. “Son bir haftada şartlar değişti” diyen Tombul, “İnsanların yaşam hakkı tehdit altıında” dedi.

İsmail Hakkı Tombul, greve DİSK, TMMOB ve TTB’nin de katılması için görüşmelerin sürdüğünü belirterek, “Bu örgütlerin de yaklaşımı olumlu. Büyük olasılıkla çağrımızı karşılıksız bırakmayacaklar” şeklinde konuştu.

SİYAH KURDELA TAKACAKLAR

Tombul, üyelerine yönelik çağrıda yarın siyah kurdela takmalarını istediklerini de sözlerine ekledi.

250 BİN ÜYESİ VAR

KESK, sendikalı memurlar arasında en çok üyesi bulunan sendika olurken, 250 bin kişinin ne kadarının greve katılacağı ise merak konusu oldu.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ