logo

Karaburun 44
04 Haziran 2013

Taksim alev alev

Taksim alev alev

Gümüşsuyu’nda göz gözü görmedi, Gezi Parkı’nda halaylar çekildi.

İstanbul’da Taksim Meydanı ve Gezi Parkı dün sakin bir gece geçirirken Gümüşsuyu ve çevresinde gazdan göz gözü görmedi.

TAKSİM ALEV ALEV!

03.45 Çalılıklarda çıktığı anlaşılan yangın ağaçlara sıçramadan direnişçilerin çabaları sonucu söndürüldü. ‘En büyük terörist Recep Tayyip Erdoğan’ sloganları atılıyor.

03.30 Ritz Carlton’ın arkasında bulunan ağaçlar yanıyor. Direnişçiler otellerden aldıkları yangın tüpleri ve suyla söndürmeye çalışıyorlar!


03.20 Direnişçilerin yoğunlaştığı ve barikat kurduğu Ritz Carlton Oteli ve çevresi yoğun gaz bombardımanına maruz kaldı. Direnişçiler Gezi Parkı ve Ceylan Intercontinental Oteline doğru yöneldi.

02.05 Ritz Carlton önünde 1 kişi baygınlık geçirdi. Bölgede bulunan gönüllü doktorlar tarafından müdahale edilen kişinin sağlık durumu iyi. Ritz Carlton’dan aşağı inilemiyor. Yoğun bir gazı atışı sürüyor.

01.30 Müdahale sonucunda havaya yayılan gazın Gezi Parkı’na ulaşması, burada bulunan eylemciler arasında arbede yaşanmasına neden oldu. Arbede sırasında koşmaya başlayan bir eylemci yaklaşık 5 metre yükseklikteki duvardan beton zemine düşerek ağır yaralanırken, bir göstericinin de kalça kemiğini kırdı.

01.20 Direnişçiler Ritz Carlton oteline sığındı. Polis otele girmeye çalışıyor. Otelin güvenlik görevlileri ise polisi içeri almıyorlar. Güvenliğin direnişçilere ‘Burası uluslararası bir otel, sizi buradan alamazlar’ dediği öğrenildi.

23.50 Gezi Parkı’nda halaylar eşliğinde “Zıpla zıpla, zıplamayan Tayyip’tir” sloganları atılıyor…

23.15 Gaz yüzünden Gümüşsuyu’ndaki revir kapandı!

22.30 Gümüşsuyu’nda yoğun gazlı saldırı, göz gözü görmüyor.

21.55 Gönüllü doktorlar acil cerrahi yaralılara İTÜ Gümüşsuyu Yurdu’nda müdahale ediyorlar

21.15 – Marmara Hotel civarında çatılardan direnişçilere gaz atılıyor!

21.00 – Gümüşsuyu’nda gazdan etkilenenler Taksim Gezi Parkı’na doğru hareket ediyor.

20.40 – Intercontinental Hotel civarında polis helikopterinden Gezi Parkı’na gaz atıldı.

GRUPLAR TAKSİM’DE TOPLANIYOR
Taksim Meydanı ve Gezi Parkı akşam saatlerinde hareketlenmeye başladı. Sabahtan bu yana nöbet tutan gruplar bekleyişlerini sürdürdü. Çoğunluğu gençlerden oluşan kalabalıklar ayrı ayrı Taksim’e gelmeye başladı.

Gezi Parkı tamamen doldu. Meydanda da hareketlilik yaşanmaya başladı. Halay çeken, dinlenen gençlere her geçen dakika ellerinde bayraklarla yenileri ekleniyor.

Bu arada polis, gün boyu Taksim Meydan, İstiklal Caddesi ve çevresinde hiç görünmedi. Öğle saatlerinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait UH-1H tipi askeri bir helikopter meydan üzerinde tur attı.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ