logo

Karaburun 44
05 Haziran 2013

Bu kez gaz değil, gül!

Bu kez gaz değil, gül!

Ankara ve Antalya’da polis, protestoculara gül dağıttı
Ankara Kızılay’da Taksim Gezi Parkı protestosu için toplanan kalabalığın gösterisi zaman zaman etkili olan yağmura rağmen devam ediyor. Bazı eylemciler polise çiçek verirken, polisler de eylemcilere çiçek dağıttı.

Ankara Kızılay’da da Taksim Gezi Parkı olaylarına destek için öğle saatlerinde toplanan kalabalık Ziya Gökalp caddesini trafiğe kapattı. Polis ekipleri ise eylemcilerden trafiği açarak Sakarya Caddesi’ne geçmesini istedi. Eylemciler ise Sakarya Caddesine geçmeyi kendi güvenlikleri gerekçesiyle ret ettiler. Bazı eylemciler polise çiçek verirken, polisler de eylemcilere çiçek dağıttı. Göstericilerin zırhlı araçların üzerine çiçek bırakması ve zırhlı araçlarla hatıra fotoğrafı çektirmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Taksim Gezi Parkı protestosu için toplanan kalabalığın gösterisi zaman zaman etkili olan yağmura rağmen devam ediyor.

ANTALYA’DA POLİS EYLEMCİLERE GÜL DAĞITTI

ANTALYA Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler, akşam saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan eylemcilere gül dağıttı.

Taksim Gezi Parkı’nda yaşananları protesto için yaklaşık 4 gündür Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan ve olaysız bir şekilde dağılan grup, akşam bir sürprizle karşılaştı. Bir grup kadın ve erkek polis, ellerinde güllerle meydanda toplananların arasına girerek, birer gül dağıttı. Polisin kırmızı gül hediyesini kabul eden vatandaşlar, teşekkür etti.

BEŞİKTAŞ’DA POLİSE ÇİÇEK VERDİLER

Beşiktaş Dolmabahçe’de bir grup polise çiçek verdi. Bir eylemci ise Toplumsal Müdahala Aracı (TOMA)’ya bir demet çiçek astı. Polis ve grup bir süre son gğnlerde gerçekleşen eylemlerler ve polis müdahalesi hakkında bir süre sohbet etti. Polis daha sonra gruba teşekkür etti.

Sağlık personeline darp iddiası Tunceli ve Antakya’da gergin akşam

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ