logo

Karaburun 44

Kendi oğulları sandı, sinir krizi geçirdi

Kendi oğulları sandı, sinir krizi geçirdi
Kazada ölen 2 çocuğu kendi oğulları sandı, sinir krizi geçirdi.

Kendi oğulları sandıKonya’nın Ereğli ilçesinde otomobilin, motosiklete çarpması sonucu 15 yaşındaki 2 çocuk öldü. Ölen çocukların kendi oğlu olduğu haberini alıp kaza yerine gelen Atakent Mahallesi Muhtarı Hicabi Kelleli, sinir krizi geçirdi. Gerçek, Kelleli’nin 2 oğlunun kaza yerine gelmesiyle ortaya çıktı.

Kaza, bugün saat 16.00 sıralarında Mehmet Akif Mahallesi Hastane Yolu’nda meydana geldi. İlaç mümessili 26 yaşındaki Şeyma Akköse yönetimindeki 34 HG 1139 plakalı otomobil, iddiaya göre tali yoldan önüne çıkan 15 yaşındaki Cihangir Atalay’ın kullandığı plakasız motosiklete çarptı. Çarpmanın şiddetiyle sürücü Atalay ve arkasında oturan aynı yaştaki arkadaşı Semih Döneli, havaya fırlayıp yere düştü. Kasksız olduğu için başlarına yere çarpan ve kanlar içinde kalan Batı Elagöz Mahallesi Kuran Kursu öğrencisi Atalay ve Döneli olay yerinde hayatını kaybetti. Sinir krizi geçiren Şeyma Akköse’ye ise sağlık görevlileri müdahale etti.

YANLIŞ TEŞHİS

Polis, ölen 2 çocuğun kimliğini belirlemek için çalışmasını sürdürürken, çevredekilerden biri cesetlerin teşhisini yapmak istedi. Ardından ölen iki çocuğun Atakent Mahallesi Muhtarı Hicabi Kelleli’nin oğlu olduğunu söyledi. Yanında bulunanlarda Hicabi Kelleli’ye haber verdi.

ÖLENLERİ OĞLU OLDUĞUNU SANIP SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Koşarak kaza yerine gelen Kelleli de kanlar içindeki 2 cesedi görünce, ölenlerin oğlu Ender ve Ahmet Kelleli olduğunu sanıp, ‘Aman Allah’ım’ diyerek kendini yere atıp sinir krizi geçirdi. Yerlerde sürünen Kelleli, çevredekiler ve sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmek istendi. Çocuklarının yüzünü görmek isteyen Kelleli, kanlar içindeki cesedin birinin yüzüne baktı, ancak yaşadığı şoke nedeniyle tanıyamadı. Bu sırada sedyeye alınan Kelleli, ambulansa Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

TEDAVİ OLMAYI REDDETİP OLAY YERİNE GELDİ

Hastanede tedavi olmayı reddeden ve sinir krizini atlatan Kelleli, tekrar kaza yerine geldi. Kanlar içindeki cesetlerin yüzlerine bakan Kelleli, ölenlerin çocuklarının olduğunu sandı. Yakınları, ölenlerin oğulları olmadığını söylemesine rağmen Kelleli, inanmayıp, gözyaşlarını tutamadı.

Bu sırada yakınları Kelleli’nin oğulları Ender ve Ahmet Kelleli ile temasa geçti ve kaza yerine çağırdı. Ender ve Ahmet Kelleli, olay yerine gelip, refüjde oturan babaları Hicabi Kelleli’ye ‘Baba biz buradayız. Bir şey olmadı.”dedi. Yaşadığı şoke nedeniyle ağlamasını sürdüren Kelleli, oğulları tarafından olay yerinden uzaklaştırılmak istenirken bile cesetleri bakıp, ölenlerin kendi olduğunu söyledi. Daha sonra sakinleşen Kelleli, kaza yerinden uzaklaştırıldı.

Ölen iki çocuğun cesedi otopsi ise yapılmak üzere Ereğli Devlet Hastanesi’ne morguna kaldırıldı. Sürücü Şeyma Akköse de gözaltına alındı.

Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.

#

SENDE YORUM YAZ