logo

Karaburun 44

AKP’ye bir şok daha!

AKP’ye bir şok daha!

AKP Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen ve Yönetim Kurulu üyeleri yedekler dahil istifa etti.

Deniz AYHAN/Sozcu.com.tr

Ordu ve Tunceli’de AKP İl Teşkilatları’ndaki toplu istifaların ardından bir toplu istifa haberi de Niğde’den geldi. AKP Niğde İl Başkanı ve Yönetim Kurulu, yedek üyeler dahil olmak üzere istifa etti.

Dün akşam saatlerinde Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz’ün de katıldığı toplantının ardından alınan ile yaklaşık bir yıldır İl Başkanlığı görevini yürüten AKP İl Başkanı Ahmet Özmen ve yönetim kurulu üyeleri yedekler dahil tamamen istifa etti. İl yönetiminden toplam 96 kişinin istifa ettiği öğrenildi.

ÖZELEŞTİRİ HUZURSUZLUK YARATTI

AKP Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen istifa kararını Sözcü.com.tr‘ye anlattı.

Özmen, basına kapalı dostane bir toplantıda yaptıkları özeleştirinin ses kaydının internete düşmesiyle istifa kararı aldıklarını belirtti. “İlimizle ilgili nasıl çalışabiliriz, neler yapabiliriz, nasıl hizmet verebiliriz şeklinde yaptığımız maksadını aşan özeleştirimizin gizlice kaydını almışlar. Ve bu kaydı sanal ortamda yayınlamışlar. Bu kaydın yayınlanmasıyla teşkilatımızda huzursuzluk oldu. Yerel seçim öncesinde partiye de zarar vermemek için fedakarlık yapıp istifa kararı aldık” dedi. Özmen konuyu savcılığa taşıdığını da belirtti.

29 Nisan 2012 tarihinde yapılan olağan kongrede 273 delegenin 237′sinin oyu ile il başkanı seçilen Ahmet Özmen veyönetimi şu isimlerden oluşuyordu.

Seher Açıkgöz, Mesut Akbulut, Remzi Bahar, Şükran Bayrakçı, İsmail Bilgiç, Refika Nur Coruk, Songül Çalışkan, İrfan Çalışkan, Cumali Çevik, Kadir Emrah Demiç, Can Demiryel, Mustafa Dikyuva, Cumali Doğan, Ertuğrul Doygun, Okay Erdoğdu, Sümeyye Erten, Ayşe Gökler, Ahmet Güney, Ayşe Işık, Ayşe Kamer, Harun Karaer, Fatih Karahan, Duran Koçkesen, Ali Korkunç, Erdal Niğdelioğlu, Hüseyin Özdamar, Emrah Özdemir, Saffet Öztürk, Mahmut Peşin, Ali Sayın, Mevlüt Şahin, Hikmet Şeker, Recep Şentürk, Ahmet Takyan, Ali Dede Tekin, Esin Uzun, Nurettin Vural, Murat Yenel, Adnan Yıldız.

 

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ