logo

Karaburun 44

Spor yaparak obeziteye savaş açtılar

Spor yaparak obeziteye savaş açtılar

İlçe de 70 kişiyle başlanılan sabah sporlarına, ev hanımlarının ilgi göstermesi üzerine sayı 100 kişiye ulaşmış. Gediz Belediye Başkanı Mehmet Ali Saraoğlu, spor ve benzeri etkinliklerin yapıldığı Adnan Menderes Yaşam Parkı’nın 260 bin metrekare üzerine kurulduğunu söyledi.

Parkta insanların, eğlendiği, piknik yaptığı, dostluk ve arkadaşlıklar kurduğu ve spor etkinlikleri faaliyetlerinin gerçekleştirdiğini belirten Saraoğlu, şöyle konuştu: ”Parkımız, yaklaşık 5 yıllık bir çalışma neticesinde bu noktaya geldi. Özellikle burada dezavantajlı olarak düşündüğümüz ev hanımlarının yaşam kalitelerini artırmak, düzenli beslenmelerini sağlamak ve spor etkinliklerini yapmaları için bir program yaptık. Zafer Kalkınma Ajansı ve belediye iş birliğinde yapılan bu projenin temel amacı hem bu parkımızı daha aktif kullanmak hem de bayanlarımızı spor faaliyetleri içine dahil etmekti.

Günümüzde obezite denilen bir gerçeklik var. Bu hastalık insanların yaşamlarını tehdit etmeye başladı. Bu sorun gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin önemli bir sorunu haline geldi. Biz bu projeyi, obeziteyle mücadeleyi temel hedef alarak koyduk. İnşallah bu projeyi önümüzdeki süreçte de devam ettireceğiz.”

Beden Eğitim ve Spor Öğretmeni Şermin Eroğlu da ortamın çok güzel olduğunu ev hanımlarından başlangıçta bu kadar ilgi beklemediğini dile getirdi. Başlangıçta spora, 70 kişiyle başladıklarını ve gün geçtikçe sayının 100 kişi olduğunu ifade eden Eroğlu, ”Buraya gelen kişi, öteki gün başka arkadaşını getirmek için talepte bulunuyor. Bu projeyi 90 saatlik diye konuşmuştuk. Bayanların talepleri devam ederse bunu sürdürmeyi düşünüyoruz. Hafta da 3 gün 1,5 saat civarında spor yapıyoruz. Buraya gelen hanımların yaşları ilerlediği için fazla yüklenmeden, onları rahatlatarak sağlıklı bir şekilde yaşamaları ve spor yapmaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kaynak: haber7.com
#

SENDE YORUM YAZ