logo

Karaburun 44

Emniyet’te bir deprem daha!

Emniyet’te bir deprem daha!

İstihbarat Dairesi Başkanlığı’nda görevden alınmayan kimse kalmadı.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı’nda önceki kadrolardan kalan son 12 şube müdür ve yardımcıları da görevlerinden alınarak, Ankara içerisindeki başka birimlerde görevlendirildi.

Böylece 17 aralıkta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında İstihbarat Dairesi’nde görevinden alınmayan kimsenin kalmadığı belirtildi.

KRİTİK ŞUBELER VAR Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre ise Ergenekon, KCK ve Balyoz gibi operasyon süreçlerinde görev alan 12 Şube Müdürü ve Müdür yardımcısı bugün itibariyle görevden alındı. Görevde alınan şube müdürleri Elmadağ’daki Polis Okulu’na kaydırıldı. Görevden alınan şube müdürlerinin arasında dinleme, teknik-takip, PKK, Sol örgüt masalarına bakanlarda bulunuyor.

MAYIS AYINDA BAŞKAN DEĞİŞMİŞTİ Mayıs 2013’te Ömer Altıparmak görevden alınarak İstihbarat Daire Başkanlığı’na Engin Dinç getirilmişti. Bu görev değişimin ardından aralarında başkan ve başkan yardımcılarının da bulunduğu 13 üst düzey istihbaratçı görevden alınmıştı. Üst kadroların ardından, alt kadrolara yönelik köklü değişikliklere gidilmişti. Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 23 ilin istihbarat şube müdürlüklerindeki müdür, başkomiser, komiser rütbelerinde 160 istihbaratçı farklı birimlere kaydırıldı

Etiketler: