logo

Karaburun 44

Erdoğan’dan üçüncü dönem açıklaması

Erdoğan’dan üçüncü dönem açıklaması
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  Japonya’nın başkenti Tokyo’da, Nikkei gazetesinin düzenlediği konferansta konuştu. 
 Erdoğan, konuşmasının ardından gazetecilerin soruların yanıtladı. Bir gazetecinin 3 dönem üst üste milletvekilliği ile ilgili sorusuna Erdoğan, parti olarak prensipleri olduğunu belirterek, “Parti olarak prensibimiz, 3 dönem milletvekili adayı olursunuz 3’üncü dönemden sonra bir dönem ara verirsiniz, ondan sonra tekrar aday olabilirsiniz. Tabi bu benim 3’üncü dönemim milletvekilliğinde, bir çok arkadaşımın durumu da bu. Dolayısı ile 3’üncü dönem ile bizim milletvekilliğindeki sürecimiz bu karara göre bitiyor” dedi.“ÖLENE KADAR BEN BURADA KALACAĞIM MANTIĞI DOĞRU BİR MANTIK DEĞİLDİR”

Erdoğan şöyle devam etti:
“Peki  Ne yaparsınız deyince? Siyaset sadece parlamentoda yapılmaz, partinin çatısı altında da yapılır illa milletvekili olmak şart değil. Milletvekili olarak başkaları çalışır siz  de partinizi madem seviyorsunuz;  partinizin bir üyesi olarak mensubu olarak  deneyiminizi, tecrübenizi bütün ülkenizin değişik yerlerinde ama konferanslar vermek suretiyle ama onların değişik çalışmalarında danışman olarak sürdürürsünüz. Hatta partiniz size değişik vazifeler verir. Ulusal bazda verir, uluslararası bazda verir bu görevleri gider yaparsınız.  Hatta hatta çeşitli vakıf çalışmalarının içerisinde  yer alırsınız. Çeşitli düşünce kuruluşlarının içerisinde  yer alırsınız bunu bu şekilde sürdürürsünüz. Bu ne demektir; bu sizden sonra gelen politikacılara da siyasetçilere de ön açmaktır. Onların da yolunu açmaktır. Yani ölene kadar ben burada kalacağım mantığı doğru bir mantık değildir.  Örneğin bizim partimizin şuanda toplam üye sayısı 9 milyonun üzerindedir. Bizde gençlik teşkilatının yaş sınırı 29’dur. Şuanda bizim gençlik teşkilatımızın üye sayısı yaklaşık 1 milyondur. Kadınlarımızın  üye sayısı yaklaşık 3 milyon civarındadır… ”

“KİMSE ANNESİNDEN DOĞDUĞU ZAMAN BU TECRÜBEYLE DOĞMADI”

Başbakan Erdoğan arkalardan gelen  kadroların da kendilerine yer bulması gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Oraların işgal altında olmaması gerekir farklı hizmetleri de yürütelim. Diyorlar ki bu ama bu tecrübedir, bu tecrübe kaybolmasın; tamam tecrübeyi siz farklı  yerlerde yine aynen devam ettirin ama tecrübe kazanmanın da önünü tıkamayın. Çünkü arkadan gelecek nesiller, kuşaklar da bırakın onlarda tecrübe kazansın. O da nasıl kazanacak tecrübeyi bu çalışmaların içerisine girerek kazanacak. Kimse annesinden doğduğu zaman bu tecrübeyle doğmadı, hayatı yaşayarak bu tecrübeleri edindi ve biz de buna bu şekilde geldik. Ben milletvekili olana kadar, bundan önce bir partinin daha 18 yaşından itibaren gençlik kollarından başladım en üst kademelerine varıncaya kadar görev yaptım. İlçe başkanlığı yaptım, il başkanlığı yaptım ta oralardan bu günlere geldim. İstiyoruz ki bizim de gençlik örgütlerimizde, gençlik teşkilatlarımızda kadın kollarımızda bulunan arkadaşlarımızın hepsi bu imkanı yakalaya bilsin.”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ