logo

Karaburun 44

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan gövde gösterisi

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan gövde gösterisi

Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa’daki aday tanıtım töreninde, Erdoğan’ı ayakkabı kutusu gösterdiği için gözaltına alınan Nurhan Gül’ü kürsüye çıkardı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa’da yapacağı miting ve belediye başkan adayları tanıtımı için CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay’la birlikte geldi. Kılıçdaroğlu Manisa’da büyük bir kalabalığa hitap etti. CHP lideri konuşmasına kısa bir ara vererek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Manisa’nın Akhisar ilçesinde toplu açılış töreninde konuşma yaptığı sırada balkonundan ayakkabı kutusu gösteren Nurhan Gül’ü davet etti ve konuşmasına devam etti.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

Türkiye’nin yeni tarihini Manisa’dan yazacağız. Manisa’da olduğum için Manisalılarla olduğum için Manisa’dan Manisalılardan gurur duyuyorum hepinize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’nin en güzel topraklarında yaşıyorsunuz. Bereketlim topraklar. Pamuklarınız vardı yok oldu tütününüz vardı yok oldu. Bir ülkenin Başbakan’ı Manisa’ya gelir ağzına çiftçi lafını almaz. O zaman sen o ülkeyi neden yönetiyorsun arkadaş. Üretene hep saygı duydum. Halk ile beraber gideceğiz ve bu sorunu çözeceğiz.

BİRİLERİ GELECEĞİNİ AYAKKABI KUTUSUNDA BULABİLİR

Birileri geleceğini ayakkabı kutusunda bulabilir. Bizim geleceğim çocuklarımızdır. Gençler diyor ki el ele kol kola omuz omuza. Çağdaş ve uygar bir Türkiye için yola çıkacağız. Artık Türkiye’de her şey değişti. Halkı iktidarı var. Korkuyorlar kaçıyorlar. Kaçmayın. Hesabını soracağız sizden, kul hakkı yiyenden hesabını soracağız. Çiftçisini mutlu olması lazım. Esnafın mutlu olması lazım.. Esnafın yüzünün gülmesi lazım. Kimin yüzü gülüyor. Bir avuç haramilerin yüzü gülüyor. Rahmetli Ecevit derdi ki ne ezen ne ezilen insanca halkça bir düzen derdi. Aynısını savunuyoruz biz de. Çatık kaşlı insanların değil güler yüzlü insanların olduğu bir Türkiye istiyoruz.

Siyasetçinin halkına hesap verdiği güzel bir Türkiye istiyoruz. 17 Aralık Türkiye Cumhuriyet tarihinde dönüm noktasıdır. 17 Aralık kendine halk diyenlerin kara çıktığı bir gündür. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele günüdür.

Gençler diyor ki medya onların duvarlar bizim. Sadece duvarlar mı. Meydanlar bizim fabrikalar bizim. Biz halkız. Bu hükümet bu ülkeye yakışmıyor. Komşularımıza yakışmıyor. Dünyaya yakışmıyor. Türkiye’nin bayrağını onurla dalgalandıracak yeni bir iktidara ihtiyaç var artık.

BANA KİMSE ‘YOLSUZLUK YAPTIN’ DİYEMEZ

Düne kadar ayrım yapıyorlardır. Ben CHP’nin Genel Başkanı olarak söylüyorum. Geçmişte hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz. Neden o partiye oy verdiniz diye suçlamadım. Hiçbir zaman o yurttaşımı ötekileştirmedim. Demokrasiye inandım. Ancak şimdi yeni bir süreçteyiz. Ben yaşamımı halkı çıkarlarına feda etmeyi namuslu onurlu bir görev kabul ediyorum. 17 Aralık’ta Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk soruşturması yapıldı. Başbakan dönüp diyor ki ben mağdurum. Nasıl mağdursun? Yeni bir dost darbesi yapıldı diyor. Bana diyor ki o CHP’nin genel müdürü. Benim İÇİN CHP’nin bekçisi olmak onurdur. Daha önce diyordu ki sen memursun. Memur Kemal. İşçi Kemal. Esnaf Kemal. Eyvallah ama kimse bana yolsuzluk yaptı diyemez.

İNSAN AYAKKABI KUTUSUNDA KORKAR MI?

Bir ülkenin başbakanı boş ayakkabı kutusundan korkar mı. Niye korkuyor. Manisalılar yürekli. Boy ayakkabı kutusuyla koskoca başbakanı sindirdi. Dünyanın en zengin başbakanı oldun mağdurum diyorsun. Ne zaman bu mağdurluktan kurtulacak. Böyle mağdurluya can kurban diyor Manisalılar.

Hep birlikte iktidara yürüyeceğiz. İktidarın ayak sesleri geliyor. Onun için telaşı var. Demokratik yollarla gerçekleştireceğiz. Sandığa gideceğiz haramileri göndereceğiz. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki şüphemiz olsun diyor. O zaman Binali’yi gönder kardeşim. Neden göndermiyorsun. Gençlik burada Bilal’in nerede olduğunu bilmiyoruz. Çeteler yaptı bunu diyor. Doğru olabilir. Peki ama sorularım var. O ayakkabı kutusunu içine 4.5 milyon doları çeteler mi koydu. Bu bakanların çocuklarının yatak odalarına dolarları çeteler mi koydu. Yatak odalarına kasaları çeteler mi koydu. Sen kendi ayağına kurşun sıktın. Sen kendin gittin kul hakkı yedin.

Değerli Manisalılar buraya yerel seçim için geldik. Biraz sonra sizin için adayları tanıtacağız. Ancak izin verirseniz önce genç tuttuğunu koparan bin Manisalıyı, Özgür’ü buraya çağırıyorum. Özgür parlamentonun çalışkan milletvekillerinden bi tanesi,. 135 kez parlamentoda kürsüye çıktı Türkiye’nin ve Manisa’nın sorunlarını dile getirdi.

AKP’nin adayı ne kadar çıktı. 7 kez. 7 -135 Özgür Özel’i önce Allah’a emanet ediyorum sonra size emanet ediyorum.  CHP’de gençler lok diyorlar. İşte buyurun genç. O yaşamını Manisa’ya ayıracak. Ben ona güveniyorum siz de ona güvenin. O korumalarla gezmiyor. Sizin aranızda geziyor. Özgür’ü sadece Manisa mı tanıyor. Hayır başta Osmaniye bütün Türkiye tanıyor. Göreceksiniz Özgür’ü bütün dünya tanıyacak.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ