logo

Karaburun 44

Erdoğan’ın görüşmeleri de sızdı

Erdoğan’ın görüşmeleri de sızdı

Fethullah Gülen’e ait telefon dinlemelerinin dün yayınlamasının ardından bugün de Başbakan Erdoğan’ın görüşmeleri yayınlandı.

Yolsuzluk operasyonu kapsamında Başbakan Erdoğan’ın dinlenen görüşmeleri Can Dündar’ın sunduğu Canlı Gaste adlı programda yayınlandı.

Başbakan Erdoğan ile ikinci yolsuzluk soruşturmasında savcının gözaltına almak istediği ancak polis engeline takılan BİM marketlerinin sahibi Latif Topbaş arasında geçen konuşmalarda; özel orman arazilerindeki yapılaşmanın diyalogları geçiyor.

Bu görüşmelerin yayınlanmasıyla birlikte yolsuzluk operasyonu kapsamında Başbakan Erdoğan’ın da dinlendiği ve polis tarafından takip edildiği ortaya çıktı.

BİR SIZINTI DA BAŞBAKAN’IN OĞLU BİLAL ERDOĞAN’DAN
Başbakan Erdoğan’ın görüşmeleri yayınlanmasının ardından oğlu Bilal Erdoğan’a ait görüntüler de yayınlandı.

Yurt gazetesinden Ali Cemal Karabudak’ın yayınladığı görüntülerde Bilal Erdoğan ile birlikte soruşturma dosyasında adı geçen Usame Kutub yer alıyor.

Bilal Erdoğan ve Kutub’un Kiptaş ile ilgili bir proje için İstanbul’da bir araya gelip çok fazla sayıda görüşme ve toplantı yaptıkları ifade ediliyor.

Ayrıca iddialara göre; Başbakanın talimatı ile hem Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın hem de İBB yetkililerinin takip ettiği ve yapılacak ihaleyi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamı dışında tutarak soruşturma kapsamında takibi yapılan rüşvet çarkı üyelerine devretmeye çalıştıkları belirtiliyor. Bu kapsamda Etiler Polis Okulu’nun “Riskli Alan” olarak ilan edilmesi yönünde Bakanlar Kurulu kararı çıkarıldığı da soruşturma dosyasına girdi. Ancak polis okulu arazisinin “Riskli Alan” olmadığı da, soruşturmada adı geçen şahısların kendi aralarında yaptıkları görüşmelerde konuşulduğunun tespit edildiği öne sürüldü.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ