logo

Karaburun 44
18 Ocak 2014

Aziz Yıldırım’ın hapis cezası onandı

Aziz Yıldırım’ın hapis cezası onandı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın hapis cezası onandı. Aziz Yıldırım 26 ay daha hapis yatacak.

 Şike davasında Yargıtay kararını açıkladı: Kısmen onandı, kısmen düştü, kısmen bozuldu. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım‘ın şike ve örgüt cezasına onama kararı çıktı. Aziz Yıldırım‘a örgüt ve şike suçlarından verilen cezalar onandı. Olgun Peker’in cezası da onandı. Aziz Yıldırım‘ın hapis cezasının onanmasıyla, Fenerbahçe Başkanı 26  ay daha cezaevinde yatacak. Ayrıca Yıldırım’ın başkanlığı da düşecek.

O İSİMLERİN DE CEZASI ONANDI

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, futbolda Şike Davası’nda Mecnun Odyakmaz, İbrahim Akın, Gökçek Vederson, Ümit Karan, Tayfur Havutçu ve Serdar Adalı hakkında verilen kararlar da onandı.

AZİZ YILDIRIM FRANSA’DA TATİLDE

12 Ocak’ta oynanan Fenerbahçe – Alanyaspor hazırlık karşılaşması sonrasında eşi ve kızı ile birlikte Fransa’ya tatile giden Aziz Yıldırım’ın bu hafta sonu tatilden dönmesi bekleniyor.

ŞİKE DAVASINDA NELER YAŞANMIŞTI?

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, eksikleri tamamlaması için şike davasının dosyasını İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ne geri göndermişti. Yargıtay’ın talep ettiği eksikleri gideren mahkeme, dosyayı yeniden 5. Daire’ye iletmişti. Futbolda şike iddialarıyla ilgili soruşturma, 3 Temmuz 2011′de başladı. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen şike davasında, 48 sanığa hapis cezası verildi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a “örgüt kurmak” suçundan 2 yıl 6 hapis cezası verildi. Yıldırım, ayrıca “şike ve teşvik” suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı. Fenerbahçe yöneticileri Şekip Mosturoğlu’na 1 yıl 10 ay 10 gün, lhan Ekşioğlu’na ise 1 yıl hapis cezası verildi. Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz, 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezası aldı. Futbolcular İbrahim Akın 1 yıl 6 ay; Mehmet Yıldız, 1 yıl 3 ay; Gökçek Vederson ise 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Eski Futbolcu Ümit Karan da 7.5 ay hapis cezası aldı.

Eski Beşiktaş Asbaşkanı Serdar Adalı 1 yıl 3 ay; eski Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. 16. Ağır Ceza Mahkemesi, ayrıca sanıklara değişik oranlarda para cezası da verildi. Mahkeme, cezaevinde kaldıkları süreyi göz önüne alarak tüm sanıkları tahliye etti

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ