logo

Karaburun 44

Bunların hepsini Gülen cemaati mi yaptı?

Bunların hepsini Gülen cemaati mi yaptı?

Aziz Yıldırım, The Wall Street Journal’a konuştu

Aziz Yıldırım ÇapulcuFenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fransa’nın Cannes kentinde The Wall Street Journal’ın sorularını yanıtladı.

Yargıtay tarafından hakkında şike, teşvik primi vermek ve örgüt kurmak suçlarından hapis cezası onanan Yıldırım, kendisine ve Fenerbahçe’ye kumpas kurulduğunu iddia etti. Yıldırım, Ergenekon, Balyoz davalarında olduğu gibi şike davasının da aynı kumpasın bir sonucu olduğunu söyledi. Yeniden yargılanma gibi bir ümidinin olmadığını söyleyen Yıldırım, yargı kararına saygı duymadığını sözlerine ekledi.

Aziz Yıldırım, “Bunların hepsini Gülen cemaati mi yaptı” şeklindeki soruya ise, şu yanıtı verdi:

“Evet, son 11 yıllık süreç içerisinde Türkiye Cumhuriyeti AK Parti’si cemaatle iç içe Türkiye’de iktidara yürüdü. Sayın Başbakan 17 Aralık’taki beyanında ‘Paralel devlet var ve cemaat bu paralel devleti yürütüyor’ dedi ve bu savcılar, hakimleri, polisleri, hepsini görevden aldılar, ‘Bunlar cemaatçi’ diye… O zaman bütün bu operasyonları, bizim operasyon dahil olmak üzere cemaat yapmıştır. Önemli olan benim vicdanlarda aklanmamdır. Kurulmuş İstiklal mahkemelerine benzeyen bu yargının kararlarına saygı duymuyorum. Onun için de vicdanen rahatım  ve hapis yatmaya geliyorum. Kaçtı diyenler özür dilemeliler, bir zaman içerisinde Fenerbahçe’nin haklılığı yine ortaya çıkacaktır.”

Yıldırım’ın WSJ Türkiye’ye verdiği röportajdan satırbaşları şöyle:

– Şike Davası iktidarı ele geçirme amaçlı bir yargının eseridir.

– Başbakan “Paralel Devlet var” dedi, bütün operasyonları Gülen Cemaati yaptı.

– AKP Cemaat ile birlikte iktidara yürüdü

– Beni Ergenekon’dan içeri alamadılar, Şike Davasını uydurdular.

– Şike Davası delilleri sahte, tutarsız

– Fenerbahçe Atatürkçü bir takım, taraftara müdahale olmaz

– Sandıkla geldim, sandıkla gitmiyorum, bu demokrasi ayıbıdır.

– Yeniden adil yargılama olursa memnuniyetle karşılaşırız.

– Yargının kararlarına saygı duymuyorum.

– Vicdanen rahatım, hapis yatmaya gidiyorum.

-Bu politik, siyasi kararın alınmasının neticesi, 2011 yılında bazı dış güçlerin Türkiye’de yapmış oldukları operasyonların devamıdır. Bu operasyon Türkiye’de Ergenekon, Balyoz, Oda TV, Cübbeli Ahmet, casusluk dosyalarını yöneten bu özel yetkili mahkemeler Türkiye’de bütün yüksek tepeleri düz hale getirmek, ve Türkiye’de bütün her şeyi kendi ellerine alabilen bir iktidarı yaratmak için yapılmış bir muhakeme sistemidir.”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ