logo

Karaburun 44

Mustafa Sarıgül sert yanıt verdi

Mustafa Sarıgül sert yanıt verdi

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

Mustafa Kemal BÜYÜKKAYA / sozcu.com.tr
Başbakan Erdoğan, Ankara’daki aday tanıtım toplantısında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na yüklenmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olmadan önce yolsuzluklarla ilgili klasörlerin bulunduğu raflar önünde poz vermişti. Bu fotoğrafta klasörlerden birinin üzerinde Mustafa Sarıgül’ün adı yazıyordu.

Bu fotoğraf, Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı olduktan sonra sık sık gündeme getirilmişti.

Erdoğan, Ankara’daki aday tanıtım toplantısında bu klasörlere atıfta bulunarak Kemal Kılıçdaroğlu‘na seslendi ve, “Önce sen ey genel müdür o klasöre elini koyup durduğun pozun var ya. Sana Pazar gününe kadar müsaade. Pazar gününe kadar İstanbul büyükşehirle ilgili yolsuzluk klasörünü açıklamazsan ben açıklayacağım. Benim oğlumla, şahsımla alakalı eğer namusluysan kalk bilgilerini ortaya koy. Eğer dürüstsen şerefliysen. Benim oğlumu hiçbir zaman böyle şeylere karıştırmazsın. Rahşan affı çıkmasa başka yerdeydim.” dedi.

Erdoğan’ın bu sözlerine CHP’den jet yanıt geldi. Parti Sözcüsü Haluk Koç Erdoğan’a seslenerek, “Hemen açıklamazsan namertsin” dedi.

SARIGÜL DE YANIT VERDİ
Haluk Koç’un açıklamasının ardından Mustafa Sarıgül de twitter hesabından bir açıklama yaptı. “2 gün daha bekleme” diyen Sarıgül, “Ne açıklayacaksan açıkla!” dedi.

  • Boğazına kadar yolsuzluğa batmış olanlar kaybedenlerin telaşı içindedirler.
  • İftiralarla iktidarını korumaya çalışanlar tarih önünde hesap vereceklerdir.
  • Pazar günü Kocamustafapaşa’da yurttaşşarımla birlikte olacağım. 11 yıl bekledin! 2 gün daha bekleme! Ne açıklayacaksan açıkla!
  • Bu tedirginlik sadece İstanbul’u kazanacağımız için değil; Bayrampaşa’da da Fatih’te de ezberlerini bozacağımız içindir..

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ