logo

Karaburun 44

Beyoğlu’nda eli kanlı belediye başkanı var!

Beyoğlu’nda eli kanlı belediye başkanı var!

CHP’nin diplomat kökenli aday adayı Gökhan Eşeli, SÖZCÜ’ye konuştu:

Eşeli, Gezi olaylarında kırılma yaşandığını belirterek, “Bu başkan ortaya çıkıp gençleri sakinleştirseydi, Başbakan dünyaya bu kadar rezil olmazdı” dedi…

Başarılı bir özgeçmişe sahip diplomat ve işadamı Gökhan Eşeli… Özel sektör, uluslararası kuruluşlar, devlet hizmeti gibi birçok farklı alanda tecrübe edindikten sonra “gün bugün” diyerek siyaset için kolları sıvadı. 4 yıl önce arkadaşlarıyla başladığı siyasi çalışmalarını bugün CHP’den İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na talip olarak sürdürüyor. Her zaman siyasetin kalbinde olduğunu söyleyen Eşeli, Gezi olaylarında bir kırılma yaşandığını ve elini taşın altına koyma zamanının geldiğini belirtti. İşte Gökhan

Eşeli’nin yaptığı o açıklamalar:

Büyük bir çatırdama var Beyoğlu’nda. Burada en önemlisi eli kanlı bir Belediye başkanı var. Belediyecilik devletin sana verdiği kaynakları kentsel dönüşüme aktarmak, iki tane basit üçüncü sınıf festival yapmak değildir. Bu başkan eğer olaylar başladığında ortaya çıkıp gençleri sakinleştirseydi, başbakan belki bu kadar rezil olmazdı dünyaya.
Gezi’nin kanlı bitmesinin, olayların tüm ülkeye yayılmasının sebebi Ahmet Misbah Demircan’dır. Elinde kan var Demircan’ın. Bu adam genç. Saçları omuzlarında. Bir kot giy, tişört giy, gençlerin arasına gir konuş… Yok… Onun tekrar aday gösterilmesi Beyoğlu’na hakarettir.

Diyorlar ki AKP belediyecilikte iyi. Peki CHP nasıl? Ben de diyorum ki CHP’nin çok büyük iki başarı hikayesi var. Türkiye’nin en iyi Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’dir. İlçelerde ise en iyi yönetim Mustafa Sarıgül’dür. Bunları propaganda olsun diye söylemiyorum. Bunu belediyeciliği bilen herkes söylüyor.

Erbakan kibardı. AKP’liler için aynı şeyi söyleyemem

Bugüne kadar birçok bakan ve başbakanla çalışan Eşeli, dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan’a da ilk yurtdışı seyahatinde dış politika danışmanlığı yaptığını hatırlattı. “Erbakan bilgili ve kibar siyasetçiydi. Karşı görüşlere saygılıydı. Ama kendi bünyesinden çıkan AKP’liler için aynı şeyi söyleyemem” diyen Eşeli, kendisinin tüm çevreleri kucaklayacağını söyledi. Eşeli, Beyoğlu’yla ilgili projelerini ise şöyle anlattı:

“Emaneti ehline verin!”

– Beyoğlu’nda en büyük sorun kentsel dönüşüm. Belediye başkanı olursam birlikte çalışacağım iki kurum Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası’dır. Dinimiz dahi “emaneti ehline verin” diyor.
– Burada AKP’nin yaptığı bir gıda bankacılığı sistemi var. Evet iyi bir proje ama yetersiz. Biz bunu dört adım ileri götürüp gençlere de bu karttan verip, turizm kartı da getirip genişleteceğiz ve büyük bir ekonomi yaratacağız.
– İş bulma ajansı kuracağız. Türkiye’nin en akıllı gençlerini buraya çekeceğiz. Buraya yatırım yapan şirketlere diyeceğiz ki, “aldığın projenin oranına göre Beyoğlululara iş vermek zorundasın.” Yurtdışında bu işler böyledir.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ