logo

Karaburun 44

Bahçeli’den sert açıklama

Bahçeli’den sert açıklama
Bahçeli, Cengiz Akyıldız’ın cenaze törenine katılmak için geldiği İstanbul’da sert açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Esenyurt MHP seçim irtibat bürosu önünde meydana gelen olayda hayatını kaybeden Cengiz Akyıldız’ın cenaze törenine katılmak üzere İstanbul’a geldi. Bahçeli, cenaze töreni öncesinde MHP İstanbul İl Başkanlığı’nda açıklama yaptı. “Bu saldırı sonrasında çok değerli bir kardeşimiz mümtaz bir dava arkadaşımız 12 Eylül zulmünün çilesini çekmiş bir insan MHP İstanbul İl Teşkilatı’nın basın işlerinden sorumlu dava arkadaşımız hakkın rahmetine kavuşmuş, 5 dava arkadaşımız yaralanmıştır. Bugün MHP’nin Başkanlık Divanı, Merkez Yönetim Kurulu ve milletvekili arkadaşlarımızla cenazesini kaldırmak üzere İstanbul’a geldik” dedi.

“BU KARŞIT GRUPLAR KİMLERDİR?”

Basın mensuplarının, konuya ilişkin hükümet tarafından kendilerine bir bilgilendirme yapılıp yapılmadığını sorması üzerine Bahçeli, “Sayın İçişleri Bakanımız 11.00 civarında telefonla aramışlardır. İçişleri Bakanlığı emniyet güçleri olarak ne gibi bir çalışma yaptıklarını, nelere ulaştıkları hakkında samimi, açık, dürüstçe bilgi vermiştir. Zannediyorum kısa bir süre içerisinde İçişleri Bakanı faillerin açıklanması yolunda bir basın duyurusu yapmak isteyebilir. Onların bu çalışmalarına bizim müdahil olmamız doğru değildir. Kısa süre içinde bu failleri yakalanması, yargıya çıkarılmasında yanayız” diye konuştu. Bahçeli, medyayı da eleştirerek, “Bu tür olaylar her zaman olabiliyor. Siyasi yönden oluyor, faaliyetler sırasında oluyor, başka amaçlara yönelik olabiliyor. Basın, ahlaki yönden en doğru haberi vermek zorundadır. Eğer basın halkı aldatacak bir açıklamada bulunuyorsa Türkiye’nin baş belası medya demektir. Dün akşamdan bu yana bazı medya mensupları ‘Karşıt görüşlü grupların çatışması’ olarak ifade ediyor. Adi bir suç olayı olarak görmeye çalışıyorlar. Bu karşıt gruplar kimlerdir? Türkiye’de üniversitede olay olur karşıt gruplar, sokakta olay olur karşıt gruplar. Peki bu karşıt gruplar kimdir? MHP’ye yöneltilmiş saldırılara karşıt gruplar olarak başlıyorsanız demek ki, karşıtlarda biri de MHP demektir. Öbür karşıt kimdir. Bu sorunun cevabını bulur kamuoyuna aktarırsanız medya olarak milletçe saygınlığınız devam eder. Bana şimdi sorarsanız karşı grup kimlerdi. Esenyurt’ta MHP ülkücü harekettir. Diğeri medyadır, PKK dır ve PKK ile işbirliği yapanlardır. Karşıt gruplar cümlesini her zaman kullanarak olayı basite indirmek, MHP’yi bir başkalarının seviyesine düşürmek alçaklığından medya kurtulmalıdır. Bundan sonra MHP’nin karşıtı PKK’dır ve medyadır” dedi.

“MELİH GÖKÇEK BENİM MUHATABIM DEĞİLDİR”

Bahçeli, saldırı sonrası Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in yanı sıra bazı CHP Milletvekileri ve sivil toplum kuruluşları tarafından aranarak, başsalığı dilediklerini söyledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Seçimlere 15 gün kala bazı suikastler yaşanabilir” sözleri hatırlatılınca Bahçeli, “Melih Gökçek benim muhatabım değildir. Hangi suikasti, kim, nasıl yapacaksa görmek isteriz. Türkiye’deki asayiş meselesinde sorumlu AKP’dir. Melih beyin bu manada bilgisi varsa, bugünkü iktidarın çok yakın mensubudur, iktidarın her kanadı ile direkt teması olan bir kişidir, böyle suikast bilgisine sahipse artık savcı, hakimler devrede olmadığına göre, Başbakan ‘Gel bakalım bana bilgi ver, savcıyı hareket geçireyim’ demesi lazım” diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ