logo

Karaburun 44

Konuşacak bir şey bulamıyorum

Konuşacak bir şey bulamıyorum
Arınç 123456Bülent Arınç, telefon dinlemeleri ile ilgili soruya, “Bu konularda da konuşacak birşey bulamıyorum” cevabını verdi.
İstanbul’da bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Üsküdar Libadiye’da özel bir doğal yaşam merkezinin açılışını yaptı.
Çıkışta haberciler Bülent Arınç’a telefon dinlemeleriyle ilgili soru sormak istedi. Bunun üzerine Arınç, “Zahmet etmişsiniz buraya kadar gelmişsiniz. Sabahtan bu yana ne olup bittiğinin farkında da değilim. Bu konularda da konuşacak birşey bulamıyorum. Dün bir televizyonda canlı yayında da sorulara cevaplar verdim. Sizin bahsettiğiniz konuda hiç bir bilgim yok. Beni bağışlayın” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan’ın ‘Cumhurbaşkanı da dinlendi’ açıklamasının sorulması üzerine; “Bir şey söylemek istemiyorum bu konuda” dedi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İtalya ziyareti dönüşü Esenboğa Havalimanı’nda açıklama yaptı. 7 yıl sonra Türkiye’den İtalya’ya Cumhurbaşkanlığı seviyesinde bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Gül, ziyareti kapsamında Türkiye-İtalya arasındaki ilişkileri ve bölgesel meseleleri ele aldıklarını kaydetti. Gül, İtalya’nın 2014 yılının 2’nci yarısında Avrupa Birliği dönem başkanlığını üstleneceğini hatırlatarak, dönem başkanlığı süresince İtalya’nın Türkiye’ye olan desteğinin devam edeceğini vurguladı. Ziyarette, iş dünyasından önemli isimlerle görüştüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, iki ülke arasındaki 20 milyar Dolarlık ticaret hacminin çok daha büyüyebileceğinie dikkat çekti.DİNLENME TARTIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

Gül, Başbakan Erdoğan’ın İran dönüşü gazetecilere yaptığı “Cumhurbaşkanı Gül ve TBMM Başkanı Çiçek’te dinlendi” sözlerinin sorulması üzerine; “Bir şey söylemek istemiyorum bu konuda” dedi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis gündemine gelmesi beklenen yeni adli kolluk düzenlemesi ile ilgili ise şu değerlendirmede bulundu; “Meclis’e gelene kadar çeşitli taslaklar sözkonusu oluyor. Kanun yapma usulünü biliyorsunuz. Komisyonlarda değişir, Genel Kurul’da değişir. Taslağı da görmedim.”

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ