logo

Karaburun 44
01 Şubat 2014

Ronaldinho resmen imzaladı

Ronaldinho resmen imzaladı

Atletico Minero son anda öyle bir hamle yaptı ki…

Ronaldinho resmen imzaladı

Vatan’da yer alan habere göre, Beşiktaş’ın uzun süredir kadrosuna katmak için yoğun çaba sarfettiği Ronaldinho’nun kulübü Atletico Mineiro, ödemeleri son anda parayı Sambacı’nın hesabına yatırdı ve Ronaldinho’nun sözleşmesi geçerli hale geldi.

2013′ün son gününde gelen bir haber tüm Beşiktaşlılar’ı heyecanlandırmıştı. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbol ilahlarından biri olan Ronaldinho, ağabeyi ve menajeri olan Roberto Assis vasıtasıyla siyah-beyazlı kulüple anlaşmak üzereydi.

Yaklaşık bir hafta güren görüşmelerin ardından Assis, beşiktaş’ın son teklifini iletmek üzerine Brezilya’ya, kardeşi Ronaldinho’nun yanına dönmüştü. Arada kalan 1 milyon Euro’luk ücret farkı için orta yolun bulunması beklenirken bir anda Beşiktaş camiasını şoke eden haber gelmiş ve Ronaldinho geçen sezondan beri formasını giydiği Atletico Mineiro ile sözleşmesini, üstelik Beşiktaş’ın teklif ettiği ücretin çok altında bir fiyata, uzatma kararı almıştı.

Tüm bu olayların üzerinden 20 gün geçtikten sonra dün siyah-beyazlıları umutlandıran bir gelişme yaşandı. Brezilya’dan gelen haberlere göre Atletico Mineiro, Ronaldinho’ya ödemesi gereken peşinatı yıldız futbolcunun hesabına yatırmadı. Bunun üzerine menajer Assis bir açıklama yaparak bu gelişmeyi doğruladı ve sözleşmenin iptali için girişimlere başlayacaklarını duyurdu.

HAZİRANDA SERBEST! Hatta iş o kadar ciddiye bindi ki, Assis yeniden Beşiktaş ile temasa geçti. Bu hamle siyah-beyazlıları Ronaldinho için bir kez daha umutlandırırken Türkiye’de gecenin ilerleyen saatlerinde gelen haber yine hayâlleri suya düşürdü.

Ödemeleri geciktiren Atletico Mineiro son anda parayı Sambacı’nın hesabına yatırdı ve Ronaldinho’nun sözleşmesi geçerli hale geldi. Ancak sözleşmede bulunan özel maddeye göre Ronaldinho kendisi istediği takdirde haziran ayında bedelsiz olarak başka bir kulübe transfer transfer olabilir.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ