logo

Karaburun 44
03 Şubat 2014

Fransız televizyonu Hollande ile dena dalga geçti

Fransız televizyonu Hollande ile dena dalga geçti

Şarkıcı Candan Erçetin, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’a Türkiye ziyaretinde “Pişman değilim” şarkısını söylediği gerekçesiyle haftanın ti’ye alınanları listesine girdi.

hollande-ile-dalga-dikeyHürriyet’in haberine göre, Fransa’nın en çok izlenen talk-show’u “Biz Henüz Yatmadık” adlı programın sunucusu Laurent Ruquier, haftanın olaylarını ti’ye aldığı “Flop 10” listesine, Tükiye ziyareti sırasında Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’dan “Kültür ve Sanat Nişanı” alan şarkıcı Candan Erçetin’i 8’inci sıraya koydu. Ünlü şovmen, devlet televizyonu France 2’deki programında Erçetin’in söylediği şarkıların, kısa bir süre önce oyuncu Juliet Gayet ile ilişkisi ortaya çıkınca sevgilisi Valerie Trierweiler’den ayrılan Hollande için manidar olduğunu söyledi. Hollande ile dalga geçen Ruquier, şöyle konuştu: “Candan Erçetin, Hollande’a Edith Piaf’tan ‘Je ne regrette rien’ (Hiçbir şeyden pişman değilim) şarkısını söylerken ortam hayli coşkuluydu. Erçetin daha sonra da Hollande’ın ziyaret öncesi ayrıldığı eski sevgilisi Trierweiler’le seçim zaferi akşamı beraber dans ettikleri “La Vie en Rose” şarkısını söyledi. Türk hükümetinin küçük bir diplomatik kazası.”

Yasaklı şarkılar

Ruquier, programında şu yorumu yaptı: “Bundan böyle bir kaza olmaması için Elysee, bütün büyükelçiliklere bir yazı göndererek hangi şarkıların yasaklanacağını belirtmeli. Biz bir liste yaptık bile. ‘Les Playboys’ (Playboy), ‘Vous les Femmes’ (Siz kadınlar), ‘Laisse moi t’aimer’ (Seni sevmeme izin ver), “Les Histoires d’Amour” (Aşk hikâyeleri) ve “Vas-y Francky” (Hadi Franky) şarkılarını söylememeliler.”

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ