logo

Karaburun 44

CHP’ye sert eleştiri

CHP’ye sert eleştiri
STK temsilcileriyle biraraya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ey CHP, lafla ulusalcılık olmaz. Ey MHP, lafla milliyetçilik olmaz. Sen Balkanlar’ı, Ohri’yi ve oralardaki yerleri bilmezsin. Çünkü bildiğin şey var, kullandığın, o da Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk. Varsa yoksa Atatürk. Atatürk ne demiş onun umurunda değil. Çünkü Atatürk’ü kullanıyor. Onun gölgesinde yan gelip yatıyor, sefasını sürüyor” dedi.
 CHP'ye sert eleştiriSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle Bayampaşa ve Sultangazi’de bir araya geldi. 

“ATATÜRK İSTİKLAL SAVAŞINI MİLETLE KAZANDI”Bayrampaşa Titanik Otel’de saat 18.00’de başlayan toplantıda konuşma yapan Müezzinoğlu, Türkiye’nin güçlü olması durumunda Balkanlar’ın da, orada yaşayanların da güçlü olduğunu söyledi.

Atatürk’ün İstiklal Mücadelesi’ni birilerine, bazı güç odaklarına yaslanarak değil, milletle kazandığını aktaran Müezzinoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“O fakir, silahın olmadığı, yoksulluğun olduğu bir dönemde bunu milletle başardı. Bu büyük millete yanlış yapamayız. Milleti

korkutarak, çatıştırarak, ayrıştırarak siyaset yapmadık. Milletin hedefleri, tarihi geçmişi ve kültürüyle yolculuk yapan bir siyasi partiyiz. İnşallah ülkenin istikrarını, dengesini bozmak isteyenler bunu başaramayacak. 30 Mart seçimlerinden sonra bu milletin en hayati seçimine gireceğiz. İlk defa millet kendi cumhurbaşkanını seçecek. Daha önce kapalı kapılar ardında şekillenen ve turlar turlar süren cumhurbaşkanlığı seçimi, artık millet tarafından seçilecek. Cumhurun güçlü olmadığı bir cumhuriyet güçlü olabilir mi? Bu nedenle inşallah bu millet cumhurbaşkanını sağlıklı seçtikten sonra, senaryoları yapma zeminleri ortadan kalkacak.”

Daha sonra Sultangazi’deki Avşaroğlu Düğün Salonu’ndaki programda da konuşan Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti iktidara gelmeden önce memurların, emeklilerin, fakir fukaranın çok büyük sıkıntılar çektiğini belirtti.

“CHP DEMEK YOKLUK, KITLIK ZULÜM DEMEKTİR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun o dönemlerde SSK Genel Müdürü olduğunu belirten Müezzinoğlu, “Şimdi CHP demek, yokluk, kıtlık, zulüm demektir. Millete zulmeden bir anlayış. Acaba o günlerde Kılıçdaroğlu rüyasında ambulans helikopter, uçak görebiliyor muydu? Ey Kılıçdaroğlu, ambulans helikopterlerimiz, uçaklarımız şimdi Türkiye’nin her yerinde uçuyor” diye konuştu.

“CHP ATATÜRKÜN GÖLGESİNDE YAN GELİP YATIYOR”

Bir süre önce ambulans helikopterlerden birinin, Kazakistan’daki bir

Türk tır şoförünü alıp, Türkiye’ye getirdiğini dile getiren Müezzinoğlu, “Siz bunları hiç dert edindiniz mi? Ey CHP, lafla ulusalcılık olmaz. Ey MHP, lafla milliyetçilik olmaz. Sen Balkanlar’ı, Ohri’yi ve oralardaki yerleri bilmezsin. Çünkü bildiğin şey var, kullandığın, o da Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk. Varsa yoksa Atatürk. Atatürk ne demiş onun umurunda değil. Çünkü Atatürk’ü kullanıyor. Onun gölgesinde yan gelip yatıyor, sefasını sürüyor” dedi.

“TÜRKİYE SAĞLIK TURİZMİNDEN 2.5 MİLYAR DOLAR GELİR ELDE ETTİ”

Millete olan sevdaları nedeniyle büyük hizmetler yaptıklarını belirten Bakan Müezzinoğlu, “On yıl önce, Almanya’ya, Londra’ya, Amerika’ya tedaviye gitmek için giden gitsin deniliyordu. Cebinde parası olan gidiyordu. 10 yıl önce cebinde parası olan yaklaşık 100 bin insan Almanya’ya İngiltere’ye, Amerika’ya gidiyordu. Bizim yaklaşık bir, bir buçuk milyar dolar paramız gidiyordu. Şimdi, geçtiğimiz yıl 480 bin yabancı tedaviye geldi.  2 buçuk milyar dolar Türkiye sağlık turizminde gelir elde etti. Lafla peynir gemisi yürümez. İftira atarak, dedikodu yaparak, çatıştırarak ve birilerinden emir alarak bu ülke yönetilmez. Bu şekildeki bir duruşla Atatürkçü olunmaz. Bunlar sahte Atatürkçüler, bunlar Atatürk’ü kullanıyor. Bakınız artık THY dünyanın en ileri hava yollarıyla yarışıyor. Onun için Almanya 3. Havaalanı yapmamızdan, İngiltere Kanal İstanbul’u yapmamızdan rahatsız oluyor. Fakat kim rahatsız olursa olsun, ister içeridekiler, isterse dışarıdakiler, ister okyanus ötesi rahatsız olsun, biz bu milleti muasır medeniyet seviyesi hedefine götüreceğiz” şeklinde konuştu.

“17 ARALIK OPERASYONU İSTİKRARI BOZMAK İÇİN YAPILDI”

Müezzinoğlu AK Parti olarak, “Türkiye’de hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak” dediklerini anlatarak, şunları kaydetti: Artık ‘cambaza bak cambaza’ diyerek milletin paralarını hortumlayamayacaksınız. Ondan rahatsız oluyorlar. Onun için Gezi Olaylarını çıkarttılar, onun için 17 Aralık Operasyonu’nu yapmaya çalışıyorlar. Siyasi, ekonomik istikrar bozulsun, milletin ümüğünü sıkalım, öbür taraftan hortumlayalım istiyorlar. Sizi gidi hortumcular, milli irade hırsızları sizi. Size artık prim yok. Çünkü artık Recep Tayyip Erdoğan var, Ak Parti var, bu millet var” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ