logo

Karaburun 44

FSM’de gişeler birleşti

FSM’de gişeler birleşti

FATİH Sultan Mehmet Köprüsü’nde, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) gişelerinin birleştirilmesi çalışmalarının ilk etabı tamamlanarak, ortak geçiş test dönemi başladı.

FSM'de gişeler birleşti

Sağ taraftaki 4 gişe, ikinci etap çalışmaları nedeniyle kapatıldığı için köprü trafiğinde beklenen rahatlama gerçekleşmedi.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişelerinde 16 Aralık 2013 tarihinde başlayan HGS ve OGS gişelerinin birleştirilmesi çalışmalarının ilk etap çalışmaları sona erdi. Bugün saat 12.00’dan itibaren başlayan ortak geçiş test dönemiyle birlikte FSM Köprüsü’nde sürücülerin şerit değiştirmeden geçiş yapmaları ve OGS ya da HGS kullanan sürücülerin aynı yolu kullanmaları sağlanacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, FSM’deki test sonuçlarına göre sistemin, başta Boğaziçi Köprüsü olmak üzere Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde de uygulanacağını belirtti.

FSM Köprüsü’ndeki çalışmaların tamamlanmasının ardından trafikte beklenen rahatlama, sağdaki 4 gişenin ikinci etap çalışmaları için kapatılması nedeniyle gerçekleşmedi.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ