logo

Karaburun 44

Eğer paralel devlet kurulduysa…

Eğer paralel devlet kurulduysa…
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın hep ‘paralel devlet’ dediğini söyleyerek; “Başbakan hep ‘Paralel devlet’ diyor. Eğer bir paralel devlet kurulduysa kurduran sensin. Senin hırsızlıkların ortaya çıktıktan sonra mı aklın başına geldi?” dedi.
Kemal Kılıçctaroğlu 1856
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Parti Meclisi toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. MYK toplantısının ardından toplanan PM’ye başkanlık eden Kılıçdaroğlu, kesinleşmemiş belediye başkanı adaylarının belirlenmesi çalışmalarına da başkanlık etti.CHP lideri, 17 Aralık’ın üzerinden çok zaman geçtiğini dile getirerek; “17 Aralık bizim tarihimizde rüşvet ve yolsuzluk açısından çok önemli bir tarih. Türkiye Cumhuriyeti’nde bu denli büyük bir yolsuzluğun yapıldığı hiç görüşmemiştir. Sıradan bir yolsuzluk değildir. Bu yolsuzluğun için toplumun çok dikkat etmediği farklı bir süreç var. Yabancı uyruklu birisinin 4 bakanı ele geçirmesi vardır .Rıza Sarraf’ın 4 bakanı açıkca yönetmesi vardır. Türkiye Cumhuriyeti’nde Bakanlar Kurulu’nda görev yapan, Başbakan’ın bilgisi dahilinde yürütülen devlete karşı bir operasyon vardır. Kim bilir devletin hangi sırları verildi. Başbakan hep ‘Paralel devlet’ diyor. Eğer bir paralel devlet kurulduysa kurduran sensin. Senin hırsızlıkların ortaya çıktıktan sonra mı aklın başına geldi? Devleti soydular” diye konuştu.”LAMBAYI KİM YAKTI’ DİYOR”

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ı eleştirerek; “Bu kadar yolsuzluğu, pisliğe batmış bir insanın, hala milletin önüne çıkıpta ahkam kesmesini ben anlayamıyorum. Benim ar duygum buna izin vermiyor. Nasıl yapıyor bunu? İnsan evine kapanır, 3 gün sokağa çıkmaz. Her gün TV’ye çıkıyor. Ne kadar bağırırsan, senin o kadar hırsız olduğun anlaşılır. Eve hırsız girmiş bu hırsızı yakalamıyor, ‘lambayı kim yaktı’ diyor. Hırsız ortaya çıktı çünkü. Soruşturma sırasında savcıya müdahale edilirse, o yargıya müdahale sayılır. Bırakın müdahaleyi, savcıyı görevden aldılar. Biz, yargı kararlarının uygulanmadığı bir ülkeyiz” dedi.

“AYNI MAHKEMELERDE YARGILANMAK İSTEMİYORLAR”

Demokratikleşme paketini eleştiren Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı; “Meclis’e yeni yasa teklifleri geliyor. Adına da ‘demokratikleşme’ paketi diyorlar. Ben merak ediyorum, yasak getiren bir paket nasıl demokratikleşme paketi olur? İnternet yasağı getiriyorsunuz, müdahale getiriyorsunuz, kamu görevlilerini yasayla görevden alıyorsunuz ki, mahkemeye başvuramasınlar. Adına demokratikleşme paketi diyorlar. Araya da biz itiraz etmeyelim diye bir iki şey ilave ediyorlar. Özel Yetkili Mahkemeleri kaldıracağız. Günaydın Recep bey. Neden kaldırmak istiyorlar? Ucu kendilerine dokunacakta onun için. Aynı mahkemelerde yargılanmak istemiyorlar. Ama sen hiç meraklanma. CHP iktiradarında özel yetkili mahkemeler olmayacak, tarafsız ve bağımsız yargı olacak. Kul hakkı yiyenlerden de hesap soracak. Bu ülkede yolsuzluk yapanlar, kul hakkı yiyenler er veya geç hesaplarını verecekler. Bağımsız ve tarafsız yargıda verecekler.”

Kılıçdaroğlu’nun başkanlık ettiği PM toplantısında, belirlenmemiş belediye başkan adaylarının onaylanması bekleniyor.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ