logo

Karaburun 44
10 Şubat 2014

Alibeyköy’de de bayılanlar var!..

Alibeyköy’de de bayılanlar var!..

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı’nda vatandaşlara seslendi.Alibeyköy'de de bayılanlar var!..Konuşmasına ‘Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın açılış törenin yapıldığı Alibeyköy’e selam göndererek başlayan Sarıgül, “Sayın Başkanım Topbaş 10 yıldır İstanbul’da belediye başkanısın. AK Partili belediyelerin imar sorununu 1 saatte çözüyorsun da Ataşehir’in ne günahı var” diye sordu.

2B’LER SEMBOLİK BİR RAKAMLA USULEN SATILACAK

2B arazileri üzerindeki imar sorununu 30 Mart’tan sonra çözeceklerini ifade eden Sarıgül, “2B’ler orada kim oturuyorsa inşallah sembolik bir rakamla usulen satılacak. Ayazağa’da ben bunu yaptım. Aksi taktirde evinizden, yuvanızdan, komşularınızdan gidersiniz” dedi.

SOÇİ’DE 6-7 SPORCUMUZ VAR

Soçi’de yapılan Kış olimpiyatlarına değinen Sarıgül, Kadi Topbaş’ı eleştirerek “20 yıl oldu İstanbul olimpiyat şehri olacak dediniz, niçin olmadı? Soçi’ye gidiyorsunuz, Putin’le görüşüyorsunuz. Kış olimpiyatları yapılıyor, koskoca ülkemizden 6-7 tane ülkemizi temsil eden kardeşlerimiz var.  Çünkü siz bu işlerle meşgul değilsiniz. Siz evdeki kutularla meşgulsunuz”  dedi.

TOPBAŞ GÖKÇEK’E AYAK UYDURMAYA BAŞLADI

İBB Başkanı Topbaş’ın İstanbul’da 625 kilometre metro yapma vaadini eleştiren Sarıgül, “Sayın Topbaş, Melih Gökçek’e ayak uydurmaya başladı. Önümüzdeki 5 yılda İstanbul’da 625 km metro yapacağım. Adama sorarlar sen 20 yılda 66 km metro yaptın şimdi, diyorsun ki 5 yılda 625 km metro yapacağım. Yutmazlar” dedi.

ALİBEYKÖY’DE DE BAYILANLAR VAR

İzdiham nedeniyle bayılan bir vatandaşı gören Sarıgül, sağlık görevlilerini çağırarak “Heyecandandır. Şu anda Alibeyköy’de de bayılanlar var, onlar siyasi bayılıyor” dedi. Sarıgül şöyle devam etti: “Sarıgül Şişli Belediye Başkanıyken hiçbir problem yoktu. Ne zaman Büyükşehir’e aday oldu. Oylar ne zaman yüzde 40’ı geçti heyecanlanmaya başladılar.”

MEYDANLARI KIYASLAYIN

Sarıgül Ataşehir’den Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın hazır bulunduğu ‘Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın açılış töreninin düzenlendiği Alibeyköy’e seslendi. Basın mensuplarına meydanlardaki kalabalığı kıyaslamasını isteyen Sarıgül, “Kimsenin günahını almak istemem, basın mensubu arkadaşlarım baksınlar. Alibeyköy’de 5-7 bin arası yurttaşlarımız varmış. Deniz Gezmiş Parkı’na şöyle bir baksınlar” dedi.  Konuşmasının ardından CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi’yi tanıtan Sarıgül şöyle konuştu: “Daha 2 sene önce kimse Sarıgül’den bahsetmezken, o Sarıgül dedi. Onu dediği için sıkıntılara düştü.” Sarıgül, İlgezdi’nin yanı sıra CHP Ümraniye Belediye Başkan adayı Sacit Eyüboğlu ve Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’i de vatandaşlara tanıttı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ