logo

Karaburun 44

AK Parti’de istifa üstüne istifa!

AK Parti’de istifa üstüne istifa!

Akp İstifaAYDIN’ın Didim İlçesi’nde AK Parti İlçe Başkanı Hilmi Erbaş, yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları yönetimi, Akbük Beldesi yönetimi ve Akyeniköy Beldesi yönetimi görevlerinden istifa etti.

AK Parti Didim İlçe Teşkilatı binası önünde yönetim kademesi kararını partililere açıklayan Erbaş, Belediye Başkan Adayı Ufuk Döver’e kefil olmadıklarını belirtti. Bundan sonrasının ‘tufan’ olduğunu savunan Erbaş şunları söyledi:

“Bundan sonra şahsen arkasında duramayacak noktaya geldiğimiz bir adayın peşinden toplumu sürükleyemezdik, bu vebali alamazdık. Durumu il başkanlarımıza, milletvekillerimizeş, siyasi yöneticilerimize anlattık. Ufuk Döver’e kefil değilim, arkadaşlarımız, teşkilatımız kefil değil. Emeğe ve teşkilatın görüşlerine saygı duymayan ‘Listeyi de ben yaparım adımlarımı da kendim atarım’ diyen adayla karşı karşıya geldik. 17 Aralık Türkiye için bir milat. Gördük ki Türkiye’de bir cemaatinin basın yayın organları ve sosyal medya aracılığı ile ülkenin başbakanına yapmadıkları tuzak kalmadı, Şimdi de geldiler Didim’de sistemi tıkıyorlar. Açık yüreklilikle söylüyorum, Didim’i 3-5 Pensilvanya bebesine teslim etmeyeceğiz. Biz sadece yönetimden istifa ediyoruz, partimizden değil.”

Erbaş ve beraberindekiler daha sonra istifa dilekçelerini AK Parti Didim İlçe Başkanlığı’na verdı.

AK PARTİ TORBALI’DA DA İSTİFA!

TORBALI’da AK Parti SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanı Mahmut Öztaş görevinden istifa etti.

Mahmut Öztaş’ın yaptığı açıklamada SKM Başkanlığı’nrdan istifa ettiğini, parti üyeliğinin sürdüğüün söyledi. Öztaş, “İzmir ve Torbalıda AK Parti’nin 30 Mart Seçimini kazanacağı kanaatimi sizinle paylaşıyorum. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Binali Yıldırım ve Torbalı Belediye Başkan Adayı Adnan Yaşar Görmez seçimlerden başarıyla çıkacağına inancım tamdır. Seçimlerin yaklaşması nedeniyle seçimleri yönetmek üzere SKM Başkanlığı görevini üstlendim. Ancak gelinen süreçte seçim çalışmalarının organize edilmesi, görevinin yerine getirilmesi imkanı Belediye Başkan Adayımız ve İlçe Başkanı tarafından sağlanmamış ve bypas edilmeye çalışılmıştır. Birlikte görev yapmamıza rağmen son 10 gündür aramızda bir iletişim kopukluğu ve diyalog eksikliği oluşmuştur. Özellikle hiç bir müracaatım ve talebim olmamasına rağmen meclis üyeliği beklentim veya birilerine referans olacağım endişesiyle olsa gerek, benimle hiç diyalog kurulmamış ve ötekileştirme çabaları içine girilmiştir. Bundan sonra da partimin emrindeyim. Son ana kadar istişare ümidimi koruduğumu ancak bugüne kadar benim ve teşkilatımızın beklediği sonuç alınamayınca duyduğum sorumluluk gereği bu kararı aldığımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ