logo

Karaburun 44

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

YağışHava sıcaklığı iç bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılarda yağmur, Artvin ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgar ise güney ve batı, zamanla Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji, yağışların gece saatlerinde Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğini bildirerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgilileri uyardı.

BUZLANMA VE DON OLAYI

Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklenirken Meteoroloji, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini bildirdi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (15) ANKARA: Az bulutlu ve açık. (16) İZMİR: Az bulutlu ve açık. (19) ADANA: Az bulutlu ve açık. (20) ANTALYA: Az bulutlu ve açık. (20) SAMSUN: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu. (21) ERZURUM: Parçalı bulutlu. (4) DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(17)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçecek. EGE: Az bulutlu ve olacak. AKDENİZ: Az bulutlu ve açık. İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeydoğu kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçecek. BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve doğusu yer yer çok bulutlu geçecek. ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Rize ve Artvin çevreleri, gece saatlerinde bölgenin kıyı kesimi yağışlı geçecek. DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğusu parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Ardahan çevreleri kar yağışlı geçecek.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ