logo

Karaburun 44

Taksim’de bir binada patlama!

Taksim’de bir binada patlama!

Taksim Kazancı yokuşunda bir binada patlama meydana geldi.

Cihangir Mahallesi Taksim Kazancı yokuşunda bir binada yer alan sanat galerisinde saat 16.15’te patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre gaz sıkışması nedeniyle meydana geldiği belirtilen patlama sonrası ortalık savaş alanına döndü. Patlamanın meydana geldiği bina ve çevresindeki binaların camları kırıldı. Sokaktaki araçlarda hasar meydana geldi. Olay yerince çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri olay yerinde çalışma yaparken, polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Binadan çıkartılan bir tüp dikkat çekti.  Yetkililerden yapılan açıklamalara göre patlamada 6 kişi yaralandı. 3 yaralı Alman Hastanesi’ne, durumları biraz daha ciddi olan diğer 3 yaralı Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı.

3 KİŞİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan sanat galerisinin sahibi ve Heykeltıraş, Caner Karakaş ve eşi Emel Karakaş, ilk tedavilerinin ardından Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’ne sevk edildi. Patlama sırasında sokaktan geçen Mehmet Ali Sever isimli vatandaşın ise tedavisi hastanede sürüyor. Alman Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar ise ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

BİNALAR ÇÖKTÜ DİYE DÜŞÜNDÜK BİZ

Tiz ve kısa bir patlama sesi duyduğunu söyleyen bir görgü tanığı, aşağıya baktığımda binanın yanmakta olduğunu gördüm. Şükür… Çok fazla yaralı yoktu. 6 yaralı vardı.” dedi. Bir esnaf ise müthiş bir gürültü duyduğunu belirterek, “Binalar çöktü diye düşündük biz. Büyük bir toz bulutu, Farkına vardık karşımızdaki binanın. Arabalar ters dönmüş, insanlar bağırıyor, çağırıyorlardı.

Vatandaşlar, bir anda bir patlama olduğunu, patlamaya neyin sebep olduğunu bilmediklerini belirttiler.

DEMİRCAN: “HAYATI NORMALLEŞTİRMEK İÇİN, ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Patlamanın sebebi yapılacak teknik incelemelerin ardından ortaya çıkacak.  Olay yerindeki çalışmaları yerinde inceleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Demircan,”Bir gaz patlaması söz konusu, tüm teknik raporlar çıkınca daha net anlayacağız. İtfaiye emniyet bu konuyla ilgili açıklama yapacak. Sonuçta 6 yaralı var, 3’ü ayakta tedavisi yapıldı. Diğerleri daha ciddi sayılabilecek durumda. Belediye olarak, ekiplerimizi hazırladık. Süratle camları çerçeveleri elden geçirip, onları tamir ettireceğiz. Eğer evde kalınamayacak bir durum olursa çevredeki otellerden yeterli kadar odalarını rezerve ettik. Bu akşam onların konaklamalarını yemelerini içmelerini üstleneceğiz. Hayatı normalleştirmek için, üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

Belediye ekipleri patlama olan sokakta temizleme çalışması yaptı. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

TAKSİM’DE PATLAMA SONRASI TEMİZLİK ÇALIŞMALARI YAPILDI

BEYOĞLU’nda bir sanat galerisinde yaşanan patlamanın ardından olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını sürdürürken, mahallede de temizlik çalışmaları başladı.

Cihangir Mahallesi Kazancı Yokuşu’nda saat 16.15’te bir binada bulunan sanat galerisi’nde patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye sevk edilen olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları gece saatlerine kadar sürdü. Polis ekiplerinin çalışmaları devam ederken, vatandaşların olay yerine girmesi engellendi.

Patlamanın yaşandığı mahallede bulunan dükkan sahibi Recep şahbaz; ‘Dükkan da değildim, yanımızda çalışan elemanlar vardı. Ben duyunca hemen geldim olayı görünce yapacak birşeyimiz kalmadı, güvenlik sağlandı. Hemen şu anda da temizlik yapılıyor. Cana geleceğine mala gelsin. Gerisi önemli değil. Kadir Topbaş ve Beyoğlu belediye başkanı geldi. Hasarlarınız karşılanacak dediler.’ diye açıklama yaptı.

Mahallede oturan ev sahibi Ömer Türk ise; ‘Olayın olduğu sırada ben ve eşim evde değildik. Mahallede duyanlar komşularımız, arkadaşlarımız televizyondan duyanlar bizi aradılar durumunuz nedir diye. Bizim burada oturduğumuzu biliyorlar. Biz apar topar eşimle birlikte buraya geldik, eşim çok heyecanlı neredeyse bayılacaktı. Bizi bu saate kadar bırakmadılar. Şuan eve girdik ev bu haldeydi. Genelde camlara yakın oturuyorduk zaten dolayısıyla Allah korudu. Gözümüze kafamıza gelebilirdi. O şekilde olayı atlattık buna da Şükür.’ dedi.

BİNADA BULUNAN KOMBİ VE TÜP İNCELENMEK ÜZERE GÖTÜRÜLDÜ

Cihangir Mahallesi Kazancı Yokuşu’nda saat 16.15’te bir sanat galerisi’nde yaşanan patlamanın ardından, binada araştırmalarını sürdüren olay yeri inceleme ekipleri, buldukları kombi ve tüpü incelenmek üzere götürdü. Patlamanın yaşandığı bina üzeri kapatılarak geniş çaplı incelemeye alındı.

MAHALLE DE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPILDI

Başka bir patlamanın yaşanması ihtimaline karşı güvenlik şeridi çekilen mahalle de Beyoğlu belediyesi’ne bağlı ekipler temizlik çalışması yaptı. Olay yeri inceleme ekiplerinin binada yaptıkları incelemenin ardından saat 20.00 sıralarında güvenlik şeridi kaldırılarak mahalle tekrardan vatandaşlara açıldı. Patlama esnasında daireleri zarar gören mahalle sakinleri, patlamanın yarattığı cam kırıklarını temizlemeye çalışırken, zarar gören işyeri sahipleri de patlamanın yarattığı maddi hasarı gidermeye çalıştı. Mahallede bulunan işyeri ve daire sahibi vatandaşlara, belediye ekipleri temizlik çalışmaların da yardımcı oldu. Mahallede patlamanın yarattığı büyük hasar iş makineleri ve belediye işçileri tarafından kaldırılıyor.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ