logo

Karaburun 44

Ankara’da olağanüstü trafik!

Ankara’da olağanüstü trafik!

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Ankara’da MHP lideri Devlet Bahçeli ise Bilecik’te konuşacak.

Liderler

Türkiye tarihinin en büyük kaset olayıyla çalkalanıyor. Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ve dün internete düşen ses kayıtlarında, Erdoğan’ın oğluna 1 milyar dolarlık nakit parayı ‘sıfırlaması’ talimatını verdiği anlaşılıyor.

Başbakanlık’tan yapılan “İnternet aracılığıyla servis edilen ahlaksızca ses kayıtları” başlıklı açıklamada, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında bir telefon görüşmesi olduğu iddiası eşliğinde, bu akşam internet aracılığıyla servis edilmiş olan ses kayıtları, ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışıdır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nı hedef alan bu kirli tezgâhı kuranlardan hukuk içinde hesap sorulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Anamuhalefet partisi CHP ise Erdoğan’ı istifaya çağırdı.

CHP MYK, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı. CHP Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Erdoğan’ın derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi. Milliyetçi Hareket Partisi ise  söz konusu ses kayıtlarıyla ilgili açıklamanın bugün yapılacağını duyurdu.

 

İşte liderlerin bugünkü gündemi

ERDOĞAN VE KILIÇDAROĞLU’DA ANKARA’DA KONUŞACAK

Şimdi tüm gözler TBMM’deki grup toplantılarında. Başbakan Erdoğan 11:15′de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 13:30′da TBMM’deki parti grup toplantısında kameralar karşısına geçecek.

 

MHP LİDERİ BİLECİK’TE

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saat 11.30 Bozüyük ve Pazaryeri ilçeleri ile Şeyh Edebali Türbesini ziyaret ediyor partisinin il Seçim İletişim Merkezi açılışına katılıyor.

CUMHURBAŞKANI GÜL KÖŞK’TE OLACAK

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve güven mektubunu sunacak olan Avustralya Büyükelçisi James Martin Larsen’i ayrı ayrı kabul ediyor.

 

Kaynak: Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ