logo

Karaburun 44

Kılıçtaroğlunun dediği çıktı

Kılıçtaroğlunun dediği çıktı

Barış Güler, Reza Sarraf ve Kaan Çağlayan’ın da aralarında bulunduğu 5 kişiye tahliye kararı çıktı

Şok Tahliyeler

İşte tahliye sebepleri…

17 Aralık soruşturmasında 5 kişi, atılı suçların şüpheliler lehine değişme ihtimali, delillerin toplandıkları, sabit ikametgah ve konumları gereği kaçma ve delilleri karartma ihtimali bulunmadığından ayrı ayrı tahliyelerine karar verildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Rıza Zarrab’ın serbest kalacağını yirmi gün önce söylemişti.

Türkiye 28 Şubat’ta gündemi sarsan bir hukuk gelişmesiyle karşılaştı. 17 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu kapsamında tutuklanan aralarında eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Kaan Çağlayan ve işadamı Reza Zarrab’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında tahliye kararı çıktı. Tahliye kararı şok etkisi yaratırken, akıllara CHP liderinin şubat ayı başında yaptığı konuşma geldi.

“ZARRAB SERBEST KALACAK, HERKES BUNU GÖRECEK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 6 Şubat sabahı yaptığı basın toplantısında ‘Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun kilit ismi Reza Zarrab’la ilgili bir iddiayı dile getirdi. Zarrab’ın ‘Biraz daha beni içeride tutarsanız konuşacağım’ mesajı gönderdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “İçeride tutuklu olan aslen İranlı Zerrab var. Buna diyecekler ki, ‘Seni çıkaracağız, sen konuşma.’ Çünkü bu, ‘biraz daha beni içeride tutarsanız konuşacağım’ dedi. Haber gönderdi. Onun konuşması istenmiyor. Bir süre sonra onu çıkaracaklar. Önce mal varlıkları üzerindeki tedbirleri kaldırdılar. Sonra dışarı çıkartıp ‘sen konuşma biz idare edeceğiz’ diyecekler. Herkes bunu aşama aşama görecek.” demişti.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de dört gün önce yaptığı konuşmada, Zarrab’ın çok kısa süre içerisinde serbest kalacağını söylemiş ve şöyle demişti:

“En kısa sürede göreceksiniz o meşhur İranlı işadamı Rıza Zarraf’ı bırakmak zorunda kalacaklar. En kısa süre içerisinde bırakacaklar. Bırakmazlarsa başlarına neler geleceğini bildikleri için bütün bu yargıyı kumpas edip Rıza’yı kurtarmaya çalışıyorlar. Rıza’yı kurtarmanın yolunu arıyorlar, Rıza’yı da kurtarsanız, çocuklarınızı da çıkarsanız Türkiye halkı sizi bu yolsuzluk mezarına batıracaktır. “

 

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ