logo

Karaburun 44

Burası İstiklal Caddesi

Burası İstiklal Caddesi

Elindeki ekmekle oturma eylemi yaptı!

BERKİN Elvan’ın cenazesinin toprağa verilmesinin ardından Taksim Meydanı’nda toplanmaya başlayan gruplara polis müdahale etti.

İstiklal Caddesi

Polis ekiplerinin Taksim ve çevresinde bekleyişi devam ediyor.

Taksim Meydanı’nda güvenlik önlemi alan polis ekipleri, slogan atan grup üyelerini kalkanlarla uzaklaştırdı. Polisin geri çekildiğini gören göstericiler ara sokaklardan tekrar çıkarak slogan atmaya devam etti. İstiklal Caddesi’ne çıkan göstericilere, TOMA’lardan sıkılan tazyikli su, plastik mermi ve biber gazı ile müdahale edildi. Kalabalık polise havai fişek atarak ara sokaklara kaçtı.

POLİS EYLEMCİLERE COPLARLA MÜDAHALE ETTİ

Ara sokaklardan İstiklal Caddesi’ne yeniden çıkan grup burada bir süre slogan attıktan sonra  polis tekrar gruba müdahale etti. İstiklal Caddesi’nin üst tarafından bulunan polis ekiplerinin göstercilere biber gazı ve boyalı mermi ile müdahalesi sırasında kaçan göstericilere Mis sokak girişinde bekleyen polis ekipleri gösetericilere copla müdahale etti.

ÇOK SAYIDA KİŞİ YARALANDI

Polisin müdahalesi sırasında bazı eylemciler yoğun gazdan etkilenerek fenalaşırken, bazı eylemciler ise boyalı merminin vucuduna isabet etmesi sonucu yaralandı. Yaralılar ambulansla çevre hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

ELİNDEKİ EKMEKLE OTURMA EYLEMİ YAPTI

İlerleyen saatlerde İstiklal Caddesi’nde bir gösterici eline ekmek alarak cadde üzerinde oturarak eylem yaptı.  Slogan atan gösterci bir süre cadde üzerinde oturduktan sonra alandan uzaklaştı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ