logo

Karaburun 44

Tunceli’de gazdan etkilenen polis şehit oldu!

Tunceli’de gazdan etkilenen polis şehit oldu!

Tunceli’de çıkan olaylarda atılan gaz bombaları nedeniyle kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılan polis memuru 30 yaşındaki Ahmet Küçüktağ’ı yaşatmak için doktorlar yaklaşık 2.5 saat çaba harcadı.

Şehit Polis

Hastanede bir kaç kalbi duran ve Elazığ Fırat Üniversitesi’nden askeri helikopterle getirilen kalp pilinin takıldığı Küçüktağ, yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.

Küçüktağ’ın şehit olduğu haberini alan meslektaşları hastane önüne gelerek büyük üzüntü yaşadı. Elazığ nüfusuna kayıtlı olan Küçüktağ’ın 8 ay önce evlendiği belirtildi.

Bu arada Tunceli’de saatlerce süren olaylar da sona erdi.

VALİ GÜNER: ARACIN İÇİNDE RAHATSIZLANDI

Tunceli Valisi Yusuf Hakan Güner, polis memuru Ahmet Küçüktağ’in şehit olmasının ardından Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz ile birlikte Devlet Hastanesi’ne geldi. Hastanede gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Güner, şehit polis memurunun polis teşkilatında kader birliği yaptığı arkadaşlarıyla birlikteyken ve halka hizmet ederken şehit olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Polis teşkilatımıza ve burada beraber kader birliği yaptığımız halkımıza hizmet için beraber çalıştığımız bütün arkadaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Bizler halkını yaşat ki, devlet yaşasın, insanı yaşat ki devlet yaşasın ruhuyla Tunceli’de emniyet teşkilatımız ve diğer kurumlarla beraber halkımıza hizmet için çalışıyoruz. Bugün ilimizde meydana gelen toplumsal olay ve gösterilerde emniyet teşkilatımızın görevi esnasında Shortland diye tabir edilen bir aracın içerisinde bir polis memuru kardeşimiz rahatsızlanıyor. Anında hastaneye sevk ediliyor. Hastanede gerekli müdahaleler kalp pili de dahil olmak üzere yapıldı ancak maalesef şehit oldu. Hayata döndüremedik. Ben bütün emniyet teşkilatımıza, Tunceli emniyet teşkilatımıza, aziz milletimize ve aziz devletimize başsağlığı diliyorum. Bizler bir etle tırnak gibi, aziz milletimize devletin bir hizmetkarı olarak kanunlar çerçevesinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Polis kardeşimizin vefatı araç içerisinde görev esnasında her hangi bir direkt gelen bilgilere göre fiili bir müdahaleye maruz kalmadan oluşan bir rahatsızlık çerçevesinde hastanede ruhunu teslim etmesiyle meydana gelen bir olaydır. Ben huzurlu günler, şuurlu günler, kardeşlik dolu, barış dolu birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe emin adımlarla yürüyeceğimiz günler diliyorum. Aziz milletimize, aziz polis teşkilatımıza ve devletimize başsağlığı diliyorum.”

Vali Güner, polis memuru için cenaze töreninin ne zaman yapılacağı yönündeki soru üzerine, “Şu anda ailesi çok perişan durumda. Anne babasına haber veriliyor. Emniyet teşkilatımız gerekli koordinasyonu ailesinin rızası çerçevesinde şehidimize yakışır bir şekilde icra edecektir. İnşallah şehidimize ve emniyet teşkilatımıza yakışır bir şekilde kardeşimizi uğurlayacağız” dedi.

VALİ: BULUNDUĞU ARAÇ YOĞUN TAŞ YAĞMURU ALTINDA KALMIŞ

Tunceli Valisi Hakan Yusuf Güner, polis memuru Ahmet Küçüktağ’ın şehit olmasının ardından hastanede yaptığı açıklamadan sonra makamında da basın toplantısı düzenledi.
Vali Güner, polis memurunun gazdan etkilenip kalp krizi geçirdiği yönündeki haberlerin doğruyu yansıtmadığını, kesin sonucun adli tahkikat sonucu ortaya çıkacağını söyledi. Güner, şunları söyledi:
“Büyük bir olay söz konusu, kamu malına zarar verme söz konusu, esnafa zarar verme söz konusu. Yani hem vatandaşa hem kamuya zarar söz konusu. Bu kapsamda olayların tüm boyutu, gösterici boyutu ve görevliler boyutu ile gerekli adli işlem adli makamlarca başlatılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımız konuyla ilgili çalışmalarını yürütmektedir. Gelişmelerle ilgili ayrıyeten gerekli bilgiler ve açıklamalar yapılacaktır. Ancak ben şehit polis memuru arkadaşımızla ilgi olarak o an şehit olan arkadaşımızın yanında bulunan mesai arkadaşlarının, amirlerinin bize ifadesi arkadaşımızın olay anında yoğun bir taş yağmuru altında oldukları ve gazlı bir ortamda olmadıkları ve gaz maskesi takamaya gerek duyulacak bir durumun olmadığı belirtilmiştir. Bu durumu kamoyunun dikkatine sunuyorum. Olaylar sırasında şiddet başladığı sırada topluluğa müdahele etmek için yanlarında bulunan gaz maskesini takmaya gerek duymamışlardır. Tam tersine yanında bulunan arkadaşları, gazdan ziyade adeta araçlarına bir taş yağmuru şeklinde yoğun bir taş yağmuruna tutulduklarını bundan dolayı da ciddi bir stres yaşadıklarını hem amirlerine hem de yanlarında bulunan arkadaşlarıyla paylaşmışlardır. Zaten emniyet müdürlüğümüzün bu konuyla ilgili tespitleri devam etmektedir. Ayrıca aracın etrafındaki taşları da sağduyulu Tunceli halkının sivil toplum örgütlerinin siyasi parti yetkililerinin dikkatine sunuyorum.”
Halka hizmet için burada olduklarını söyleyen Vali Güner, “Hürmet için buradayız. Hiç kimse bizim bu halka olan hizmet aşkımızı provoke ederek zafiyete uğratamaz. Biz şehidimize de sahip çıkacağız, halkımıza da sahip çıkacağız. Gerekli huzuru sağlamak bizim görevimiz. Yanlış yorumlara da asla müsaade etmeyeceğiz. Şunu özellikle tekrar belirtmek istiyorum. Olay anında şehit polisimizin yanında bulunan mesai arkadaşlarının bize verdiği bilgi, gazla ilgili bir tespit bulunmamaktadır. Lütfen olayın ne çerçevede olduğu olay sırasında söz konusu aracın ne biçimde yoğun bir taş yağmuruna tutulduğu tespitini bir vaka olarak önümüze koyalım. Ben bu açıklamayı yanlış anlaşılmalara yol açılmaması için ve kamuoyuna yansıtılan farklı bilgilere itibar edilmemesi için yapıyorum” dedi.

Şehit polis memuru Ahmet Küçüktağ’ın cenazesi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

ŞEHİT POLİS KÜÇÜKTAĞ’IN BABA EVİ

Tunceli’de Berkin Elvan için düzenlenen protesto gösterileri sırasında şehit olan polis memuru Ahmet Küçüktağ’ın(30) Elazığ’daki baba evinde sessizlik hakim. Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, şehit polisin Abdullahpaşa Mahallesi 270. Sokak Burcu Sitesi’nde oturan ailesinin evine gelerek baba Süleyman Küçüktağ ve yakınlarına başsağlığı dileği öğrenildi. Küçüktağ’ın baba evinin önünde ambulans bekletildiği görüldü.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ