logo

Karaburun 44

Bilal’i de al, karakola git

Bilal’i de al, karakola git

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçime sayılı günler kala mitinglerine hız kesmeden devam ediyor.

Bilal’i de al, karakola git

Bahçeli’nin Osmaniye’deki ilk durağı Toprakkale İlçesi oldu. Burada toplanan yaklaşık 2 bin kişiye seslenen Bahçeli, MHP’ye gönül verenlere sandığa sahip çıkma çağrısı yaptı. Herkesin hangi partiden olursa olsun mutlaka sandığa gitmesini isteyen MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye’nin kötü yönetildiğini, en büyük sıkıntının yolsuzluk ve rüşvet olduğunu kaydetti. Rüşvet ve yolsuzluğun toplumu çürüteceğini anlatan Bahçeli, konuşması boyunca Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi. Bahçeli, şunları söyledi;

“17 Aralık’tan bugüne tam 100 gün oldu. 100 gündür yolsuzluk ve rüşvetle mücadeleden bahsetmiyor. Savcıya kıyıyor, polis memurlarını dağıtıyor. Baskı uyguluyor, televizyonlarda sabahtan akşama kadar konuşuyor ve ne dediğinden kendi de farkında olmuyor. Herkese hakaret ediyor, saldırıyor, herkesi işbirlikçi olarak nitelendiriyor. Sen kimi nitelendiriyorsun? Milliyetçi Hareket Partisi’nin kiminle işbirliği içinde olduğunu söylüyorsun. Geçmişte beraber yürüdüğünüz insanlara ne oldu da ayrışa düştün de yerine bizi işbirlikçi olarak koyuyorsun. Milletimiz anlıyor. PKK’nın İmralı canisi ile AKP arasında Oslo’da başlayan işbirliği acaba Türkiye’yi nereye kadar götürecek sen önce bunlar hakkında kamuoyunu bilgilendir. Sen Başbakansın; kalkıp ‘Şu şöyledir, bu böyledir’ diyerek kendini başka türlü gösterme. Dünyadan ne diktatörler gelip geçti. Demokratik rejimlerde değerli şahsiyetler oldu. Yolsuzluk ve rüşvete bulaşmış kim varsa onu alışkanlık haline getiren, toplumu yozlaştıran kim varsa, uzun süre baskıyla, büyük yasalar çıkartarak kendini zırhla çevirse de; vakti saati geldiği zaman toplum olarak tahammülsüzlük zirveye çıktığında, sosyal hareketlilik başladığında bu kişilerden kimse ne hayatta, ne de görevde kaldı. Ya da cezaevine düşüyor, ya da siyaset hayatından çekilmek zorunda kalıyor. Ülkemizi böyle bir sosyal kargaşa içine sokmamak lazım. Türkiye’yi böyle olayların dışında tutmak lazım.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasında Tunus, Mısır, Ukrayna ve Endonezya’yı örnek gösterirken, buralarda 30, 33, 37 yıl tek başına iktidar olan, uzun süre ülkeyi yönetenlerin genellikle yolsuzluk ve rüşvetle gittiklerini anlattı. Bahçeli, bu ülkelerdeki liderlerin gücü benimseyerek güç alanını genişletmek isterken bunun esiri haline geldiğini ifade etti. Bahçeli, şöyle konuştu:

“Akılla yönetilmeyen güç, kendisini çok daha büyük yanlışlara sürüklemiştir. Sonuç itibarıyla Bin Ali, Tunus’ta bir gecede beraberinde hafif ne varsa aldı, nerede olduğunu bilen var mı? Yolsuzluk ve rüşveti 30 Mart’ta adaletin terazisine koymamız lazım. Adaletin terazisinin bir tarafına adaleti, diğer tarafına yolsuzluk ve rüşveti koyarak yeni bir ölçü ile değerlendirin. Türkiye’de kimse kendi kendini aklama paklamaya kalkmasın. Artık vatandaşın aklında 3 kelime yer etmiştir. Birincisi; montaj, ikincisi; komplo, üçüncüsü; ayakkabı kutusudur. Sayın Başbakan bunlardan kendisini kurtaramaz. İktidarda kalsa da kurtaramaz, iktidardan ayrılsa da kurtulamaz. Milli irade ile gelenler çakılı çivi olarak kalamaz. Milli irade ile çakılı çivi sökülür bir gün abbas yolcu denir.”

SENİ KOMPLO İLE GETİRENLER KOMPLO İLE GÖTÜRMEK İSTİYOR

Devlet Bahçeli, Kadirli İlçesi’nde toplanan yaklaşık 10 bin kişiye hitap etti, 58’inci hükümetin nasıl kurulduğu anlattı.

Başbakan Erdoğan’ı milletvekili seçilerek 59’uncu hükümeti kurmasına de değinen Bahçeli, şunları söyledi;”14 Kasım 2002 ile 14 Mart 2013 tarihleri arasındaki bu sürenin karanlık olduğunu herkesin görmesi ve anlaması lazım. Simit yediğini, mahalle aralarındaki futbol maçlarını ballandıra ballandıra anlatanlar bu 116 günü niye anlatmıyorlar. 116 günde ne olmuştur. Bir tane milletvekili Siirt’ten istifa etmiştir boşalan milletvekilliğinin yerine bir yasa değişikliği ile ara seçim yapılmıştır CHP de buna destek vermiştir ve sonra ara seçim yapıldıktan sonra Sayın Başbakan. milletvekili olup Ankara’ya gelmiştir. Abdullah Gül’ün istifasıyla yeni hükümeti kurma görevini üstlenmiştir. Bu nasıl kuvvettir bu nasıl iç ve dış odaklı güçtür, milletvekili olamayanlara hemen çözüm buluyorlar sonra milletvekili oluyor sonra Başbakan oluyor. Arkasından 59, 60 ve 61’inci hükümetleri kuruyor. Milli görüş çizgisinden gelmediniz mi? Bu millet birden bire size nasıl yöneldi. Merhum Necmettin Erbakan’ın dava arkadaşları yerine bu millet aniden kıvırtıp size doğru nasıl yönlendirildi. Hangi kuvvet size doğru yöneltti, bunlardan niye hiç bahsetmiyorsunuz. Türkiye’nin siyaset komplosunda yeni bir parti yeni bir iktidar oluşunuzu ağzına almıyorsunuz. Yolsuzluk ve rüşvet bahanesiyle bana komplo kuruldu diyorsun. Komplo ile geldin şimdi seni getirenler seni komplo ile götürmek istiyorlar. Komplo ile beni görevden uzaklaştıracaklar yargı darbesi yapacaklar arkasında bizi çekemiyorlar, yaptıklarımızı kabullenemiyorlar, kıskanıyorlar paralel devlet ile haşhaşilerle hainlerle biz görevden uzaklaştırmak istiyorlar diye ağlıyorsun sızlanıyorsun. Ama bu komplonun ne olduğunu söylemiyorsun. Şimdi bu komployu aziz milletimiz nasıl öğrenecek.”

BİLAL’İ DE AL KARAKOLA GİT

17 Aralık operasyonuna da değinen Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü;
“Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu yargıya güvenerek, savcılara güvenerek bir adam atarsa o zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın durumu netlik kazanır. Komplo varsa ortaya çıkar, paralel devlet var mı yok mu ortaya çıkar. Gerçekten yolsuzluk ve rüşvet var mı ortaya çıkar. Yolsuzluk ve rüşvet içerisinde 4 bakan ile 4 bakan çocukları var mı o ortaya çıkar. Halk Bankası genel müdürünün 4,5 milyon doları ayakkabı kutusunda niçin sağladığı ortaya çıkar. İran’dan gelen hiç bir bilgiye sahip olmayan 29 yaşındaki bir uşak, bir şarlatan 4 tane bakanın çocuğunu avucunun içine almış 187 milyon lira yolsuzluk ve rüşvet ödemesinde bulunmuştur. Bu gerçek ortaya çıkabilir aynı zamanda kara para aklama altın kaçakçılığı, kumu ihalelerine fesat karıştıran, haram üzerinden beslenen iktidarın yanaşmalığı yapan Türkiye’nin en zenginlerinden sayılan insanların haram mı helal mi kazançla bu hale geldiklerini ortaya çıkartmaya var mısın Recep Tayyip Erdoğan. Recep Tayyip Erdoğan oğlun Bilal’i de yanına alarak ele ele tutuşarak karakola gidip hakkımızda çok şeyler söyleniyor biz bunlardan aklanmaya paklanmaya geldik komiser bey bizi savcıya götür diyebiliyor musun? 17 Aralık’tan bu yana görevden alınan ve görev yeri değiştirilen hakim ve savcıların sayısı 784’ü bulmuş. Bu savcıları niye değiştirdin hakimleri niye değiştirdin. 17 Aralık’ta yapılmış olan sorgulama sonrasında tutuklanan 41 kişi, 42’inci 43’üncü günde nasıl oldu da tahliye oldu. Hangi savcılar görevden alındı hangi savıcılar geldi hangi nöbetçi hakimlere dosya gönderildi. Bunları aydınlatamazsan Adalet ve Kalkınma Partisi, çok kara bir partisin.”

ÇIPLAK GEZECEK HALİN YOK YA

Seçimlere 4 gün kaldığını hatırlatan Bahçeli, şöyle devam etti:
“Bu millet sana aldanmayı ve kandırılmayı gösterecek. Sen kimsin ki bizi aldatıyorsun, senin böyle olduğunu bilseydik milli görüş gömleğini çıkarttığını zaten söyledin. Milli görüş gömleğini çıkarttın o gömleğin asıl sahibinin Saadet Partisi olduğu anlaşıldı, çıplak kalacak halin yok ya birileri sana gömlek giydirdi. Bu gömlek hangisiydi acaba? Bu ABD’den gelen gömlek, önünde AB, arkasında ABD yazıyor. Sen hala bu gömlekle geziyorsun? ABD’ye gidip geldiğin yerlerden hatırlıyorsun bazı şehirleri öne çıkartıyorsun kendini aklamaya paklamaya çalışıyorsun Recep Tayyip Erdoğan sen bittin siyasi ömrün tükendi kendini yakacak yanlışlara doğru hızla gidiyorsun, herkese hakaret ediyorsun o Twitter’daki kuşlar uçmaya başladı. Ama bizim kara şalvarlılar her zaman şalvarın yanında bir kuş lastiği bulundurur. Bu kuşların hepsini teker teker avlayacaksınız. O tweetlerden ne çıktığını göreceksiniz. Adalet ve Kalkınma Partisi tükenmiştir. Ak Parti mi kalmış? Kazandibi gibi kapkara oldunuz.”

KURT SELAMI ELEŞTİRİSİ; BURNU KESİK BMC GİBİ

Seçim öncesi provokasyona da dikkat çeken Bahçeli, kurt selamı hakkında bir değerlendirme yaparak şöyle konuştu;
“Aranıza masum masum gelip, kışkırtma olabilir, her türlü tahrik olabilir. Hele hele şimdi şu kurdu yapmayan kaldı mı? Ama arada bir fark var. Televizyonlarda buna bakın. Oralarda gerçeği göreceksiniz. (Eliyle göstererek) Bize göre kurt şudur. Ama bunlar yaparken şöyle yapıyor, burnu kesik BMC gibi. Bu kurdu bu şekliyle yapanlar kimler? Amerika’da heavy metalciler yapıyor. Bush’un kızı da bunu yapıyor. Bizim CHP Genel Başkanı, kurdun ne olduğunu bilmediği gibi. Bülent Arınç da çıkmış bunun ukalalığını yapıyor. Çıkıp şu kurdun ne olduğunu herkese gösterin.”

‘TÜRKÜM, DOĞRUYUM, ÇALIŞKANIM DİYECEĞİ YERDE, ÇALANIM, HIRSIZIM, SOYGUNCUYUM MU DESİN?’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim bölgesi ve memleketi Osmaniye’nin Bahçe ve Düziçi ilçelerinde de meydanları dolduran binlerce kişiye hitap etti. Bahçeli, yeniden aday gösterilen Bahçe Belediye Başkanı Murat Altundiş ve Düziçi Belediye Başkan Adayı Muhammet Kaya’ya oy istedi. Bahçe Belediye Başkanı Murat Altındiş, ziyaret anısına Bahçeli’ye teşekkür plaketi sundu. Bahçeli, doğum yeri olan Bahçe İlçesi’nde miting sonrası mezarlığa gidip, burada aile kabristanını ziyaret etti. Fettahlıoğulları ailesine mensup olan Devlet Bahçeli, ebediyete intikal eden yakınları için dua etti. Bahçeli, aynı mezarlıktaki şehitliği de ziyaret edip, burada da dua etti.

Düziçi İlçesi’ndeki mitingde de hükümete yönelik eleştirilerini sürdüren Bahçeli, okullarda Andımız’ın kaldırılmasını sert dille eleştirdi. Türkiye’de toplumun çeşitli kesimleri ve meslek gruplarının sorunlarına Ak Parti iktidarının 12 yıldır çözüm üretemediğini öne süren Bahçeli, şunları söyledi: “Sorunlar çözüme kavuşturulmamışken, bu siyasi iktidar yavrularımızın andından ne istiyor? Türküm, doğruyum, çalışkanım demekten niye rahatsız oluyor? Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy vermiş aziz Düziçili kardeşlerim, buna nasıl rıza gösteriyorsunuz? Türküm, doğruyum, çalışkanım diyeceği yerde, çalanım, hırsızım, soyguncuyum mu desin? Dağda, ovada, resmi kuruluşlarımızda ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sözünden Adalet ve Kalkınma Partisi ve Recep Tayyip Erdoğan niye gocunuyor? Bankalarda, bakanlıklarda, kamu kuruluşlarında Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılmışı olarak T.C. yazısını niye sildirtiyor. Ama sıkıştığı zaman, dara düştüğü zaman kalkıyor, ‘Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanıyım’ diyorsun. Başbakanlığında T.C.’yi kullanıyorsun da Ziraat Bankası’nda niye kaldırıyorsun? Demek ki sizin bir art niyetiniz var. Sizin arka bahçeniz karanlık. Karanlık şimdi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin de akını karartmıştır.”

Devlet Bahçeli, konuşmasının sonunda meydanı dolduran vatandaşlara karanfiller atıp, Bozkurt selamıyla selamladı. MHP Lideri Bahçeli, daha sonra karayolu ile Kahramanmaraş’a gitti.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ