logo

Karaburun 44

Oy için bu da yapılır mı?

Oy için bu da yapılır mı?

Tayyip, merhum annesini bile reklamda kullandı

Oy için bu da yapılır mıMilli marşı ve bayrağı seçim malzemesi yapan AKP, yine skandala imza attı. Yeni reklamda Erdoğan, annesinin cenazesinde ağlarken gösteriliyor

Seçimlere çok kısa bir süre kala televizyonlarda yayınlanmaya başlayan AKP’nin yeni reklamı, büyük tepki çekti. Bunun nedeni ise, reklamda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 2011 yılında hayatını kaybeden annesi Tenzile Erdoğan’ın görüntülerinin de kullanılması… Reklamda önce Erdoğan’la annesinin yan yana görüntülerine yer veriliyor.

Tepki çekti

Ardından Başbakan’ın, annesinin cenazesinde ağlarken görüntüleri ekrana geliyor. 88 yaşındaki Tenzile Erdoğan, 2011’de safra kesesi ameliyatının ardından vefat etmişti. Tenzile Erdoğan’ın ve cenazesinden görüntülerin seçim kampanyasında kullanılması “skandal” olarak değerlendirildi.

Türk Bayrağı’nı da kullanmıştı

AKP’nin daha önce yayınlanan reklamında ise Türk Bayrağı ve İstiklal Marşı kullanılmıştı. Ancak Yüksek Seçim Kurulu “Propaganda için Türk Bayrağı kullanılamaz” diyerek reklam için durdurma kararı almıştı. AKP ise Türk Bayrağı’ndaki hilal ve yıldızı kaldırıp yerine seçim sloganını yazarak reklamı yayınlamaya devam etti.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ