logo

Karaburun 44

3. köprü inşaatında göçük!

3. köprü inşaatında göçük!

3.köprü Beykoz mevkii bağlantı yolu çalışmaları sırasında meydana gelen göçükte 3 işçi hayatını kaybetti.    

3. köprü inşaatında göçük!

Olay akşam saat 21.00 sıralarında Beykoz’da 3. Boğaz Köprüsünün bağlantı yolundaki Çavuşbaşı Viyadüğü inşaatında beton dökme çalışmaları sırasında meydana geldi.

50 METREDEN TOPAK ZEMİNE DÜŞTÜLER
İskeleyle birlikte göçme sırasında beton bloklar üzerinde bulunan bulunan işçilerden kardeşler Lütfü Bulut (48), Yaşar Bulut (50) ile Kahraman Baltaoğlu yaklaşık 50 metreden toprak zemine düşerek hayatını kaybederken, diğer kardeş Sonay Bulut (42) göçme esnasında viyadüğün beton bloğu üstünde bacağının sıkışması sonucu yaralandı. Bazı işçiler ise köprü inşaatının beton blokları üzerinde mahsur kaldı.

3 İŞÇİNİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI
İhbar üzerine olay yerine çok sayıda 112 acil sağlık ekipleri, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri ve inşaatta çalışan işçilerin kurtarma çalışmaları sonucu Lütfü Bulut (48), Yaşar Bulut (50) ve Kahraman Baltaoğlu’nun cansız bedenine ulaşıldı. Sonay Bulut (42) ise yaralı olarak kurtarıldı. Beton blok üzerinde mahsur kalan işçilere ise ilk olarak İtfaiye ekipleri müdahale etmeye çalıştı, ancak itfaiye aracının merdiveni yetersiz kalınca, mahsur kalan 11 işçi bölgedeki vinç yardımıyla kurtarıldı. Yaralı olarak kurtarılan Sonay Bulut ise vince binen 112 görevlileri tarafından sıkıştığı yerden çıkartılarak Ümraniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Göçükte hayatını kaybeden 3 işçinin cesedi olay yerine gelen savcının incelemelerinin ardından Paşabahçe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

İKİ GÜN ÖNCE İŞE BAŞLAMIŞ
Öte yandan göçükte hayatın kaybeden Kahraman Baltaoğlu’nun 2 gün önce işe başladığı belirtilirken, Lütfü Bulut, Yaşar Bulut ve yaralı olarak kurtarılan Sonay Bulut’un kardeş oldukları, Lütfü Bulut’un evli ve 3 çocuk babası,Yaşar Bulut ile Kahraman Baltaoğlu’nun ise evli olduğu öğrenildi.

“HİÇBİR GÜVENLİK ÖNLEMİ YAPMAMIŞLAR”
Ölen Yaşar Bulut ve Lütfü Bulut’un amcasının oğlu olduğunu söyleyen İsmail Bulut ise, “Evde oturuyordum. Olayı televizyondan öğrendim. Amcamın oğluna telefon ettim. Ben yaralıyım, kardaşlerim öldü dedi. Ben de geldim buraya baktım iskele yapmışlar, nereden baksan 40 metre iskeleyi sorunsuz şekilde yapmışlar, hiçbir güvenlik önlemi yapmamışlar. Beton dökerken göçme meydana gelmiş. Ölenlerin ikisi kardeş bir kardeş de yaralı. Yaklaşık 6 aydır bu işi yapıyorlar” dedi.

VALİ MUTLU’DAN BAŞSAĞLIĞI
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Twitter hesabından kazada ölen işçilerin ailelerine başsağlığı mesajı attı. Mesajda Vali Mutlu,  “3.Boğaz Köprüsünün Çavuşbaşı viyadüğündeki kazada hayatını kaybeden rahmetli işçilerimizin mekanı cennet olsun,ailelerine sabırlar dilerim” dedi.

3 İŞÇİNİN ÖLDÜĞÜ VİYADÜK İNŞAATINDA ÇALIŞMALARA ARA VERİLDİ

* Beykoz’da 3. Boğaz Köprüsü’nün Çavuşbaşı Viyadüğü inşaatındaki meydana gelen ve 3 işçinin öldüğü göçüğün ardından çalışmalara bugün ara verildi.

Beykoz’da 3. Boğaz Köprüsü’nün Çavuşbaşı Viyadüğü inşaatında dün beton dökme çalışmaları sırasında göçük meydana gelmiş,
3 işçi hayatını kaybederken, 1 işçi de yaralanmıştı. Olayın ardından bugün şantiyenin dört bir tarafı özel güvenlik görevlileri tarafından tutuldu. Dün basın mensuplarının görüntü aldığı alana, bugün giriş izni verilmedi. Özel güvenlik görevlileri şantiye alanının değişik noktalarında bekletildiği görüldü. İş makinelerinin park halinde olduğu kameralara yansırken, kazanın ardından şantiyede çalışmalara bugün ara verildi.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ